تاثیر بوتاکس در کاهش تعریق

تاثیر بوتاکس در کاهش تعریق

تزریق بوتاکس که اغلب برای از بین بردن چین‌و‌چروک پوست صورت تجویز می‌شود به تازگی به عنوان روشی برای رفع مشکل تعریق زیاد مرسوم شده است.

 

به گزارش سرویس «سلامت» ایسنا،‌ تعریق فرآیندی طبیعی برای تنظیم دمای داخلی بدن است اما زمانی که میزان عرق کردن چهار یا پنج برابر بیشتر از حد طبیعی باشد فرد به بیماری «هیپرهیدروز» یا عرق‌ریزی غیرطبیعی مبتلا شده است. آمار نشان می‌دهد که حداقل 211 میلیون نفر از مردم جهان این اختلال را تجربه می‌کنند.

 

برخی از پزشکان در دوبی با بالا رفتن دمای هوا و شکایت افراد از تعریق زیاد، تزریق بوتاکس را توصیه می‌کنند. در این شیوه بوتاکس به محل مورد نظر تزریق می‌شود تا از تحریک غدد تعریق جلوگیری کند.

 

متخصصان پوست در دوبی معتقدند که بوتاکس با کاستن از فعالیت غدد تعریق از میزان و شدت عرق کردن بدن می‌کاهد. همچنین تاثیر بوتاکس تا شش ماه در بدن باقی می‌ماند به این ترتیب بیماران می‌توانند بدون نگرانی برای حل مشکل تعریق زیاد دو نوبت در سال آن را تزریق کنند.

 

به گزارش ایسنا به نقل از گلف نیوز، تاثیر تزریق بوتاکس بر کاهش تعریق بدن از فردی به فرد دیگر متفاوت است و لازم است افراد برای پیشگیری از عوارض جانبی آن با پزشک مشورت کنند.

سه شنبه   15/05/92   9:44

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.