کنسرو ماهی تن منبع غذایی بی خطری برای زنان باردار است

سلامانه : سازمان غذا و داروی آمریکا با انتشار گزارشی جدید (2014) ایده قبلی خطرناک بودن مصرف ماهی برای زنان باردار را رد کرد و گفت: زنان در این دوره می توانند ماهی بیشتری مصرف کنند اما باید مراقب باشند که جیوه نداشته باشد.

 به گزارش ایرنا از یونایتدپرس، دکتر استفان استروف از دانشمندان سازمان غذا و داروی آمریکا گفت: سال ها به زنان باردار توصیه می شد که در دوران بارداری یا ماهی مصرف نکنند و یا مصرف ماهی خود را در این دوران محدود کنند.

وی افزود: همچنین به مادران توصیه می شد که به کودکان کم سن و سال خود ماهی ندهند.

این دانشمند ادامه داد: به این دلیل سازمان غذا و داروی آمریکا در آخرین به روز رسانی دستورالعمل خود که در سال 2014 منتشر شده است به زنان باردار توصیه کرده است که مصرف ماهی را در دوران بارداری مد نظر قرار دهند.

استروف توضیح داد: علم در حال توسعه امروز به ما می گوید که محدود کردن مصرف ماهی در دوران بارداری و یا اوایل دوران کودکی می تواند به معنی از دست دادن مواد مغذی مهمی باشد که تاثیر مثبتی بر رشد و تکامل و بطور کلی سلامت کلی دارد.

با این حال توصیه اخیر سازمان غذا و داروی همچنان با این هشدار ارائه شده است که زنان باردار باید از مصرف ماهی که مقدار زیادی جیوه دارد پرهیز کنند.

این سازمان در عین حال تاکید کرده است که پرهیز از مصرف جیوه به معنی نخوردن ماهی نیست.

بر اساس دستورالعمل جدید سازمان غذا و داروی آمریکا حتی مصرف ماهی مانند ماهی تن که مقدار کمی جیوه دارد به زنان باردار توصیه شده است. 

در پیش نویس جدید سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از کنسرو ماهی تن برای زنان باردار به عنوان یک منبع بی خطر اعلام شده است.

جیوه در چه ماهی هایی بالاست؟

طعم کوسه ماهی و شمشیرماهی مخصوصا هنگامی که کبابی شوند، بی نظیر است؛ اما برخی گزارش ها حاکی از آن است که این ماهی ها و تعدادی از ماهی های بزرگ دیگر که طول عمر بیشتری دارند، ممکن است حاوی متیل جیوه بیشتر از مقادیر حد مجاز (ppm1) باشند. 

البته متخصصان، مصرف کم و به ندرت (حداکثر یک بار در هفته) این دسته از ماهی ها را در غالب یک رژیم غذایی متعادل بی خطر می دانند، اما این ماهی را برای زنان بارداری و اطفال منع کرده اند. 

طبق برخی از گزارشها ماهی هایی که حاوی مقادیر بالای جیوه هستند، عبارتند از: کوسه ماهی، مارلین، اره ماهی، نیزه ماهی، ماهی های درخشان، ماهی های روغنی اروپای شمالی و ماهی نارنجی دریایی.

طبق این گزارش البته تقریباً در تمام ماهی ها مقدار بسیار کمی جیوه وجود دارد،اما برای بیشتر افراد جامعه، مصرف ماهی و دریافت جیوه، مشکلی وجود ندارد و کودکان و زنان باردار باید از مصرف ماهی جیوه دار پرهیز کنند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.