بهترین وعده غذایی برای شارژ مغز

سلامانه : بعد از یک خواب طولانی، بدن نیاز به انرژی دارد، مغز دچار کمی قند شده و نیاز به شارژ شدن دارد، مصرف شیر، لبنیات، آبمیوه، بهترین مواد غذایی برای صبحانه است.

نسم عبداللهی، کارشناس ارشد تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: نخوردن صبحانه سبب افزایش کلسترول بد خون و افزایش ناراحتی‌های قلبی عروقی می‌شود و بعد از یک خواب طولانی بدن نیاز به انرژی دارد.
مغز دچار کمی قند شده و نیاز به شارژ شدن دارد، مصرف شیر، لبنیات، آبمیوه بهترین مواد غذایی برای صبحانه است.

وی ادامه داد: صبحانه سالم باید شامل مقداری پروتئین و مقداری فیبر باشد، پروتئین را می‌توان از تخم‌مرغ، حبوبات یا گوشت کم چربی تأمین کرد، نمونه‌ای از یک صبحانه سالم می‌تواند شامل تخم‌مرغ آب پز، یک پرتغال، یک تکه نان گندم کامل و یک لیوان شیر کم چربی باشد.

عبداللهی اذعان داشت: از غلات شیرین شده، مربا، آب میوه شکردار، نان‌های شیرین و نان سفید برای صبحانه بپرهیزند زیرا اینها خیلی زود هضم می‌شوند و دوباره بعد از یکی دو ساعت گرسنه و خسته می‌شوید، پروتئین و فیبر گرسنگی را کاملاً رفع می‌کند و تا زمان ناهار فرد را کاملاً سیر نگه می‌دارد.

وی در پایان اظهار داشت: اگر دوست ندارید صبحانه بخورید و یا فکر می‌کنید بعد از خوردن صبحانه احساس خوبی ندارید، می‌توانید صبحانه‌تان را به دو وعده کوچک تر تقسیم کنید. وقتی خانه هستید یک تخم مرغ آب‌پز بخورید و یکی دو ساعت بعد (وقتی سرکار هستید) یک ساندویچ کوچک یا یک سیب یا یک مشت گردو و یا بادام بخورید.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.