کاهش ۱۴ درصدی مبتلایان به بیماریهای واگیر در کشور

سلامانه : مدیر برنامه آنفلوانزا و مراقبت بهداشتی مرزی کشور، گفت: میزان مبتلایان به بیماریهای واگیر طی یک برنامه زمانبندی شده و دقیق ۱۴ درصد کاهش یافته است.

 به گزارش فارس به نقل از وزارت بهداشت، محمود سروش در کارگاه کشوری مراقبت از آنفلوانزا و کنترل و پیشگیری عفونتهای تنفسی حاد واگیر، نوپدید و بازپدید که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار شد، افزود: کاهش درصد مبتلایان به بیماریهای واگیر به منزله ریشه کنی آنها نیست.

 

و.ی گفت: ما به عنوان سربازان عرصه مقابله با این بیماری ها همواره باید آماده باشیم و به دستورالعمل هایی که از سوی وزارت بهداشت صادر می‌شود توجه و برنامه‌های مراقبتی را دقیق اجرا کنیم.

وی از بیماری های واگیر به عنوان مهمترین معضلات حوزه سلامت یاد کرد و افزود: دستور العمل ها و برنامه های جامعی در زمینه کنترل و مراقبت این بیماری‌ها توسط وزارت بهداشت و درمان تدوین شده است.

سروش بیان کرد: امسال مکاتبات زیادی با واحدهای متعدد بهداشتی انجام شده است ما از تمام همکاران این عرصه خواستاریم تا نسبت به مطالعه مکاتبات و بخشنامه ها کوتاهی نکنند و این مطالب را به واحدها و بخش های مختلف بیمارستان ارائه دهند تا از وقوع آسیب به پرسنل بیمارستان ها جلو گیری شود.

مدیر برنامه آنفلوانزا و مراقبت بهداشتی مرزی کشور با تأکید بر اینکه باید فضاهای امن تنفسی در بیمارستانها راه اندازی شود، گفت: فضای تنفسی در سطح بیمارستانها ناکافی است و افزایش اتاق ایزوله تنفسی باید افزایش یابد.

سروش هدف از اجرای این همایش کشوری را انتقال پیام رعایت اصول حفاظت فردی و کنترل عفونت بیان کرد و اظهار داشت: تمام افرادی که درپایگاه های بهداشتی و بخش هایی که در بیماری های انسانی از جمله مدیران گروه تخصصی مبارزه با بیماری ها، نیروهای آموزش دهنده به دانشجویان، بخش های عفونی، بخش های ایزوله تنفسی با فشار منفی و محل های نگهداری معلولین و جانبازان، زندان و فضاهای بسته مشمول ارائه خدمات هستند، باید برای جلوگیری از انتقال بیماری اصول حفاظت فردی را رعایت کنند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.