یک صبحانه کامل شامل چند کالری است؟

سلامانه : صبحانه وعده ای است که بعد از ساعات طولانی خواب شبانه روز به دلیل سوخت و ساز ارکان‌های بدن یکی از مهم ترین وعده غذایی محسوب می‌شود.

دکتر پیام فرح بخش متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص اینکه یک صبحانه سالم دارای چند کالری باید باشد، اظهار داشت: برای یک صبحانه سالم اولین نکته اجزاء صبحانه است که نان و غلات، شیر و لبنیات، سبزیجات و میوه‌ها شامل آن می‌شود.

وی افزود: صبحانه هر فردی بسته به سن، جنس، وزن و بیماری‌ها متفاوت است.

این متخصص تصریح کرد: یکی از اشتباهات بزرگ این است که بر اساس باورهای غلط یک فرد بدلیل رژیم‌های پروتئینی مثلا سیب زمینی، ماکارونی و برنج را حذف می‌کند که متأسفانه براساس هرم غذایی عمل نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تمام افراد در شبانه روز به 3 الی 4 وعده واحد از خانواده لبنیات از جمله شیر، ماست، دوغ و پنیر نیاز دارد، گفت: مصرف 60 تا 90 گرم نان و همچنین 30 گرم پنیر از چربی‌های اشباع که شامل دو منبع اصلی خامه، سر شیر و خامه، اشاره کرد و گفت: بهتر است صبحانه در ساعات اولیه صبح 1 ساعت بعد از بیداری مصرف شود.

وی در پایان یادآور شد: برای یک فرد سالم به طور متوسط روزانه 200 الی 400 کالری در صبحانه مورد نیاز است که شامل موارد ذکر شده می باشد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.