آزمایشگاه کوچکی که به تلفن همراه وصل می‌شود+عکس

آزمایشگاه کوچکی که به تلفن همراه وصل می‌شود+عکس

سلامانه :تا چند وقت پیش، برای چک کردن سلامتی، فقط می شد یک دماسنج آورد و دمای بدن را اندازه گرفت تا تب نداشته باشی؛ اما اکنون همه چیز تغییر کرده است.

 به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «دیلی میل»، یک شرکت آمریکایی با ساخت دستگاهی جدید، امیدوار است تا گامی بزرگ در این راه بردارد. با این دستگاه، شما می توانید در خانه خودتان، با استفاده از مقدار ناچیزی خون و بزاق دهان، یک آزمایش مفصل از خودتان بگیرید.


شرکت Cue دستگاهی به همین نام ساخته که به تلفن همراه وصل می شود و می تواند در عرض چند دقیقه، 5 آزمایش مهم را انجام دهد و نتیجه را به تلفن همراه ارسال کند: اندازه گیری تب، ویتامین دی، میزان باروری برای بچه دار شدن، آنفولانزا و تستسترون؛ و همه این ها در خانه انجام می شود.

مثلا قبل از اینکه فرد سرما بخورد، این دستگاه متوجه علایم آن می شود و فرد می تواند پیش از اینکه بیماری شدید شود، جلویش را بگیرد. هم چنین برای خانم هایی که قصد باردار شدن دارند، مفید است چون سطح باروری را مشخص می کند.


این دستگاه که 4 سال زمان برده تا کامل می شود، کمتر از 8 سانتی متر طول و کمتر از 450 گرم وزن دارد. قیمت آن نیز 149 دلار است. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.