دیابتی ها در معرض ابتلا به بیماری های مزمن قلب هستند

سلامانه :به گفته یک فوق تخصص قلب و عروق دیابت مادر همه بیماری هاست و باعث هر گونه بیماری در تمام بدن می شود. به طوری که هیچ سلولی از بدن در امان از دیابت و عوارض آن نیست. 
دکتر سید علی جمالیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سلامانه،  معتقد است: بالغ در 20 درصد افراد در جوامع مختلف در طول زمان و در مرحله ای از سن به این بیماری مبتلا می شوند. این بیماری دو نوع است، دیابت وابسته به انسولین که دیابت جوانان است و دیابت نوع دو که غیر وابسته به انسولین است و معمولا افراد چاق، مبتلایان به فشار خون و چربی خون به این بیماری مبتلا می شوند. 
وی با اشاره به این که دیابتی های نوع 2 تقریبا 90 درصد مبتلایان به دیابت را تشکیل می دهند، توضیح می دهد: به هرحال کنترل قند از خیلی از عوارض بیمار بخصوص ابتلا به بیماری های عروق کرونر قلب کمک می کند. متاسفانه خیلی از بیماران مسائل مربوط به بیماری را رعایت نمی کنند و عارضه قلبی در آنها به وفور دیده می شود. 
به عقیده این فوق تخصص قلب و عروق به این بیماران توصیه می شود که مرتبا چربی خون خود را کنترل کننند، کنترل فشار خون نیز نباید در این بیماران فراموش شود. دیابتی ها باید وزن خود را همیشه پایین نگه دارند چون در صورت چاقی یا اضافه وزن سلول های بدنشان به انسولین مقاوم می شود.
دکتر جمالیان تاکید می کند: استعمال دخانیات در این بیماران ممنوع است چون با احتمال غلیظ کردن خون، تشکیل لخته و بسته شدن سرخرگ ها بروز می کند. 
بیماران مرتب باید قند خون خود را چک کنند و فعالیت های ورزشی منظم داشته باشند. پیاده روی یا فعالیت های ورزشی دیگر، باید روزانه به مدت 30 دقیقه توسط این بیماران انجام شود.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.