میزان ابتلا به بیماری های لثه در افراد سیگاری ۴ برابر بیشتر است

میزان ابتلا به بیماری های لثه در افراد سیگاری ۴ برابر بیشتر است

 

یك متخصص بیماری های لثه گفت: بر خلاف باور عمومی، تاثیر منفی دود سیگار بر روی لثه خیلی بیشتر از دندان است و موجب بروز بیماری های لثه می شود.
 
به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكی، دكتر ندا رسایی در گفت و گویی افزود: استعمال دخانیات یكی از عوامل اصلی بروز بیماری های لثه است و همچنین استعمال سیگار بر روی درمان این نوع بیماری ها نیز تاثیرگذار است و روند بهبود را كند می كند.
وی ادامه داد: افرادی كه از روش درمانی ایمپلنت استفاده می كنند نیز نباید سیگار بكشند، زیرا دود سیگار می تواند عوارضی را در این افراد ایجاد كند.
رسایی تصریح كرد: افراد سیگاری خیلی دیر متوجه بیماری لثه خود می شوند، زیرا به دلیل استعمال سیگار لثه ها ملتهب نمی شوند و خونریزی هم نخواهند داشت، به همین دلیل فرد سیگاری متوجه بیماری لثه خود نمی شود.
این متخصص بیماری های لثه خاطرنشان كرد: افراد سیگاری چهار برابر بیشتر از دیگر افراد به بیماری های لثه مبتلا می شوند. همچنین شانس ابتلا در افراد سیگاری مسن نیز سه برابر بیشتر از جوانان است. شدت تخریب استخوان و دندان ها نیز در افراد سیگاری بیشتر از دیگر افراد است.
رییس واحد سلامت دهان و دندان مركز بهداشت استان خوزستان تاكید كرد: استعمال دخانیات با ابتلا به سرطان حفره دهان نیز ارتباط مستقیم دارد و بیشتر افرادی كه به این نوع سرطان مبتلا هستند سابقه استعمال دخانیات داشته اند.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.