سرطان معده، کشنده ترین سرطان در ایران

سلامانه :به گفته یک متخصص سرطان شیوع بیش از اندازه سرطان های گوارش در ایران بخصوص سرطان معده، اهمیت تغذیه بخصوص از سنین کودکی را بیشتر مطرح می کند. 
دکتر پیام آزاده در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سلامانه،  توضیح می دهد: در حال حاضر کشنده ترین سرطان در ایران، سرطان معده چه در خانم ها و چه در آقایان است. بخصوص در جوانان این بیماری در حال گسترش بوده و فقط به دلیل عادات غلط غذایی این اتفاق افتاده است. 
وی با اشاره به این که حتی آلودگی آب آشامیدنی نیز در این میان مقصر محسوب می شود، خاطرنشان می کند: آب در ایران از نظر کلر و نیترات از میزان استاندارد فاصله زیادی دارد و حتی در بررسی آب های معدنی مشخص شده میزان نیترات بیش از حد معمول است. چون نیترات به محض ورود به بدن به نیتروزآمین تبدیل شده و می تواند قوی ترین عامل سرطان زا باشد. 
به گفته دکتر آزاده در مورد مواد غذایی بخصوص فست فودها نیز باید گفت برای نگهداری این مواد، باید از سم استفاده کرد تا میکروارگانیسم ها ماده غذایی را فاسد نکنند. در واقع به این مواد، مواد نگهدارنده ای اضافه می شود که خود سم محسوب می شوند. علاوه بر این هر چه گوشت ها بخصوص گوشت قرمز با درجه حرارت بالاتر و در زمان کمتری پخت شود، احتمال آزاد شدن مواد سرطان زا در آنها تا 300 برابر افزایش می یابد.
دکتر آزاده تاکید می کند: بخصوص در مورد کربوهیدرات ها باید گفت، این مواد اگر به صورت آبپز استفاده شوند، بهترین مواد غذایی هستند، بخصوص سیب زمینی. ولی در صورت سرخ شدن چیزی جز سم آزاد نخواهد کرد. یک بشقاب سیب زمینی سرخ کرده در برابر یک بشقاب تنقلات از قبیل نان و پنیر، تا 300 برابر سرطان زا خواهد بود. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.