رشد عجیب چانه یک مرد انگلیسی+عکس

رشد عجیب چانه یک مرد انگلیسی+عکس

سلامانه :یک مرد 36 ساله دچار بیماری نادری شده که در آن، رشد چانه اش متوقف نمی شود.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «دیلی میل»، وقتی مغز انسان، زیادی هورمون رشد تولید می کند، چنین مشکلی پیش می آید، مشکلی که اکنون ریچارد مور با آن دست به گریبان است. ب

یماری «آکرومگالی» او وقتی پیش آمد که یک تومور 2 و نیم سانتی در غده هیپوفیزش به وجود آمد. تومور او را با جراحی برداشتند اما مشکل حل نشد و حالا چانه اش 2 سانتی متر رشد کرده و حتی دندان هایش جابه جا شده اند.

او فعلا دارو مصرف می کند تا شرایط تحت کنترل باشد اما یک عمل جراحی دردناک در پیش دارد تا فک اش را بشکنند و دوباره جا بیندازند:«حدود 10 سال پیش متوجه شدم که صورتم دارد تغییر می کند، چانه ام رو به بیرون رشد می کند و دندان هایم دارد به هم می ریزد. فکر می کردم دارم دیوانه می شوم، به نظر نمی رسید دیگران متوجه شده باشند که صورتم دارد آرام آرام تغییر حالت می دهد... فک من به مرور زمان همین طور تغییر می کرد.» آقای مور که انگلیسی است، در 25 سالگی متوجه تغییر در شکل صورتش شد چون دید دندان هایش دیگر پشت سر هم نیستند.

سرانجام در سال 2012 متوجه تومور او شدند و از طریق جراحی از راه بینی، آن را عمل کردند. جراحی او به نظر موفق می رسید اما بعد از چند ماه، دوباره علایم برگشتند. اکنون او هر ماه شیمی درمانی می کند تا ته مانده تومور و هورمون هایی که تولید می کند، کنترل شوند. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.