می‌خواهید ۱۰۰ سال عمر کنید؟ ژاپنی شوید

می‌خواهید ۱۰۰ سال عمر کنید؟ ژاپنی شوید

سلامانه : در حالی که ما روی سبزی و ماهی، روغن زیتون می ریزیم و می خوریم و امیدواریم به کمک این رژیم مدیترانه ای سالم بمانیم، سبک زندگی ژاپنی ها، توجه دانشمندان را به خود جلب کرده است.

 به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «دیلی میل»، مردم در ژاپن بیشترین امید زندگی را در دنیا دارند، 5/82 سال؛ و بیشترین تعداد 100 ساله ها هم در این کشور است. در مقابل، میزان چاقی در این کشور فقط 5/3 درصد است و نرخ سرطان سینه، سرطان پروستات و بیماری های قلبی در این کشور در مقایسه با خیلی از نقاط دیگر دنیا پایین است.  اما مگر ژاپنی ها چه عادت هایی دارند؟


1. ژاپنی ها عادت دارند به جای دسر پر از شکر، غذای شان را با چای سبز یا میوه تمام کنند. 


2. خوردن سبزی های دریایی: کارشناسان یکی از دلایل سلامت ژاپنی ها و عمر طولانی شان را به رژیم غذایی کم چرب و پر از میوه و سبزیجات دریایی مثل جلبک دریایی مربوط می دانند که پر از آنتی اکسیدان است و کمک می کند تا فرد، وزن کم کند.


3. جزیره اوکیناوا در ژاپن، بیشترین تعداد صد ساله ها را در دنیا دارد. یکی از توصیه های مردم این جزیره این است: آنقدر بخور تا 80 درصد سیر شوی.


4. سوشی می تواند منجی انسان باشد. منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا 3 است و برای سلامت مغز و قلب مفید است. ژاپنی ها به طور متوسط، روزانه 80 تا 100 گرم ماهی می خورند. فقط حواس تان باشد زیاد به آن نمک نزنید.


5. رانندگی با ماشین شخصی در ژاپن گران است، بنابراین مردم از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند یا پیاده روی می کنند. در حقیقت، یکی از مهم ترین رازهای سلامت ژاپنی ها، پیاده روی است. کارشناسان می گویند ژاپنی ها به طور متوسط 2 یا 3 بار در روز پیاده روی می کنند.


از دیگر نکات مهم در زندگی ژاپنی ها می توان به دادن آزمایش های پزشکی سالیانه که رایگان است و ورزش نیز اشاره کرد.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.