كار با رایانه عامل مهم خشكی چشم است

سلامانه : كاهش میزان پلك زدن به ویژه در هنگام کار با رایانه، یكی از عوامل مهم خشكی و سوزش چشم‌ها بوده كه می‌تواند موجب آسیب چشم‌ها شود.

امیر‌علی شایسته متخصص بیماری‌های چشم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: رایانه وسیله‌ای پر‌كاربرد برای انسان است كه در حال حاضر به یكی از مهمترین الزامات و نیازهای جدی افراد جامعه تبدیل شده است.

وی گفت: رایانه می‌تواند اثرات منفی بر روی سلامتی بر جای گذارد و هیچ عضوی مانند چشم از اثرات منفی رایانه متضرر نمی‌شود.

شایسته با بیان اینكه بروز اختلالات بینایی كاربران كامپیوتر را تهدید می‌کند، اظهار داشت: علائم بروز اختلالات بینایی و مشكلات چشمی ناشی از كار با كامپیوتر متنوع هستند كه در اغلب موارد این علایم به سایر عوامل نسبت داده می‌شود.

وی با اشاره به اینكه خستگی، خشكی، اشك ریزش، تاری دید و سوزش چشم ها از علائم و عوارض مهم كار مداوم با رایانه است، تاكید كرد: كاهش میزان پلك زدن به ویژه در هنگام كار با رایانه، یكی از عوامل اصلی خشكی و سوزش چشم است كه می‌تواند موجب آسیب چشم‌ها شود.

وی یادآور شد: در واقع به دلیل خیره شدن زیاد به صفحه مانیتور و تمركز بر روی موضوعی كه بر روی آن كار می‌شود، پلك ها مدت زمان بیشتری باز می‌مانند كه نتیجه آن تبخیر سریع‌تر اشك روی سطح چشم و بروز خشكی چشم و عوارض ناشی از آن است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.