۲۳ درصد افراد جامعه افسرده هستند

سلامانه : رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: طبق آخرین مطالعات انجام شده در ایران، 23 درصد افراد جامعه دچار افسردگی هستند.

 به گزارش فارس علی‌اکبر حقدوست شامگاه سه‌شنبه سوم تیرماه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان کرمان با دستور کار ارتقای نشاط اجتماعی و نقش‌ نهادها در این موضوع اظهار داشت: طبق آخرین مطالعات انجام شده در ایران طی سال 91، حدود 23 درصد از جامعه ایرانی و 27 درصد استان کرمان دچار افسردگی هستند که عملکرد انسان را دچار افت می‌کند.

وی افزود: با وجود این شاخص‌ها باید در زمینه نشاط اجتماعی توجه بیشتری داشته باشیم و منظور از این شادی، شور و نشاطی است که به کار، فعالیت، زندگی و داشتن سرمایه اجتماعی یعنی تعامل مثبت با افرا جامعه می‌انجامد.

حقدوست عوامل کاهنده نشاط اجتماعی را شامل عوامل جسمی، روانی، اقتصادی، حقوقی و ... عنوان کرد و گفت: مسائل اقتصادی عامل تمام مشکلات و افت نشاط اجتماعی نیست.

وی خاطرنشان کرد: در مباحث مطرح شده از سوی شبکه‌های بیگانه بر روی سه مسئله اقتصاد، امنیت و سیاست به شدت کار می‌شود و از این طریق بر نشاط و شادابی جامعه ما تاثیر می‌گذارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار داشت: داشتن لبخند همیشگی، استفاده صحیح از رنگ‌ها، ارتباطات اجتماعی، شکوفا کردن استعدادها، افزایش اعتماد به نفس، توجه به فضای محیط کار و ... بر میزان نشاط اجتماعی تاثیرگذار است.

حقدوست با بیان اینکه باید زیرساخت‌های شهری را نیز برای افزایش نشاط اجتماعی ایجاد کرد، عنوان کرد: هنرهای خیابانی از جمله این موارد است، استفاده از آبنماها، معماری‌های سنتی در ساختمان‌سازی برگزاری ورزش‌های همگانی، نظافت شهری را باید مدنظر داشت.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.