۶ قدم تا آغاز کردن روز شاد

سلامانه :1- خوردن صبحانه کامل 
روزتان را با خوردن مواد غذایی مقوی و مخلوطی از کربوهیدرات ها و پروتئین ها شروع کنید تا زمان صرف ناهار گرسنه نشوید. دانشمندان بریتانیایی معتقدند، 200 میلی گرم کافئین - معادل 2 فنجان قهوه - بی حالی را از بین می برد. 
2- تنفس هوای تازه 
برای کمی "فعالیت سبز"(کار های بدنی که در محیط بوستان ها و یا پارک ها انجام می شود)، بیرون بروید حتی اگر چند دقیقه بشتر فرصت ندارید. تحقیقات نشان داده که مردم پس از حتی 5 دقیقه پیاده روی یا باغبانی در صبح، روز بسیار شاداب تری را تجربه می کنند. این مطالعات همچین نشان دادند که محیط های دارای آب این نتایج را بسیار بهتر می کنند. در باران قدم بزنید، کنار فواره های پارک ها بدوید و یا در صورت امکان به دریاچه نزدیک خانه ی تان بروید.
3- گوش دادن به صدای طبیعت 
می توان از صدای طبیعت بیشترین استفاده را کرد. به صدای ضبط شده طبیعت نیز می توان گوش داد واضطراب و دلشوره را از میان برد.
4- نوشیدن شکلات یا شیر کاکائوی 
نتایج مطالعات اخیر نشان می دهند، نوشیدنی های حاوی کاکائو به آرامش روحی افراد کمک می کند و حوصله آنها را افزایش می دهد. پروتئین و کربوهیدرات شیر انرِی مورد نیاز بدن را تا صرف ناهار تامین و میزان قند خون را ثابت نگاه می دارد.
5- بوییدن و چشیدن نعناع
یافته های محققان نشان می دهند، بو کردن قرص های نعنا خستگی را از بین می برد و اعصاب را آرام می کند و تمرکز را افزایش می دهد. یک بطری کوچک روغن نعنا همراه خود داشته باشید و هر از چند گاه ان را ببوید. جویدن آدامس و نوشیدن چای نعناع نیز مفید است. 
6- لبخند زدن
کاری که هر لحظه می توان انجام داد لبخند زدن است. دکتر مک کی گفت:" یادتان باشد، لبخند زدن نه تنها راحت ترین کار برای آرام کردن روح و روان است، بلکه به کسانی که در اطراف شما هستند نیز انرژی می دهد." 
سرویس ترجمه پایگاه خبری سلامانه

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.