پنج قدم تا نه گفتن

سلامانه :انتظار مردم از انسانهای خوش اخلاق بالاست و معمولا انتظار دارند در مقابل درخواستشان جواب مثبت بشنوند. 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، اگر شما میان مردم بعنوان فردی بااخلاق شناخته شده باشید معمولا با این مشکل مواجه خواهید شد. یا باید بر اساس انتظار مردم عمل کنید و یا اینکه بر خلاف انتظارشان به آنان جواب منفی بدهید. در اینصورت قبل از هر کاری از خودتان بپرسید که آیا می خواهید درخواستشان را اجابت کنید یا نه؟ اگر نمی خواهید بر اساس خواست قلبی تان عمل کنید و بگوئید نه.
بررسی همه جوانب 
نه گفتن در محیط کار نیز سخت بنظر میرسد. اگر همکارتان از شما کمک خواست در لحظه تصمیم نگیرید. بگوئید پس از چک کردن برنامه روزانه تان به ایشان جواب خواهید داد. با این کار برای خود زمان بخرید و با بررسی جوانب امر به ایشان پاسخ دهید.
حفظ ادب 
اگر می خواهید به کسی نه بگوئید از کلمات خوشایند استفاده کنید. در هر حالت ادب خود را حفظ کنید و خاطرنشان سازید که به نیازها و احساسات طرف مقابل احترام می گذارید. برایشان موفقیت آرزو کنید.
جرات به خرج دهید
توجه داشته باشید که زبان بدنتان با گفتارتان همسو باشد. مقابل آئینه بایستید و نه گفتن را تمرین کنید. لحن شما و زبان بدنتان همزمان تاثیر زیادی بر طرف مقابلتان خواهد داشت.
ژست ابراز وجود
بعضی تحقیقات نشان داده است که  قرار گرفتن در وضعیت های خاص می تواند با افزایش ترشح هورمون تستوسترون منجر به افزایش اعتماد بنفس شود. مثلا باز کردن پاها به اندازه عرض لگن و گذاشتن دستها روی کمر برای دو دقیقه می تواند چنین تاثیری داشته باشد. شما می توانید از هر روشی که اعتماد بنفس شما را افزایش میدهد استفاده کنید.
رهائی از گناه
نه گفتن به عزیزان و افراد خانواده سخت تر است بدلیل روابط احساسی میان اعضای خانواده طبیعتا نه گفتن و نه شنیدن سخت خواهد بود. توجه داشته باشید که نیازهای فردی شما هم بسیار مهم است و باعث نمی شود فردی خودخواه بنظر برسید. به عنوان مثال اگر مادرتان هر شب با شما تماس می گیرد و مکالمه ای طولانی با شما دارد، می توانید مودبانه به او بگوئید که درگیر کار هستید و دو بار مکالمه در هفته به جای مکالمه روزانه بهتر خواهد بود
.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.