افزایش احتمال ابتلا به اوتیسم پس از تنفس سموم کشاورزی

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، مادران کودکان مبتلا به اوتیسم به احتمال زیاد در دوران بارداری آفت کش را تنفس کرده اند. 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دانشمندان مدرسه پزشکی دانشگاه کالیفرنیا اعلام کردند، زندگی کردن زنان باردار در نزدیکی سموم کشاورزی با ابتلا نوزادان به اوتیسم و تاخیر رشد کودکان ارتباط مستقیم دارد. 
دکتر جینی اف شلتون، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا و سرپرست این مطالعه گفت:" یافته های ما نشان می دهند، آفت کش ها بر سیگنالینگ بین سلول های سیستم اعصاب مرکزی بدن نوزادان تاثیر منفی می گذارند، رشد مغز را به تاخیر می اندازند و سبب بروز اوتیسم می شوند. " 
ایالت کالیفرنیا از معدود ایالت آمریکا است که استفاده از آفت کش ها در مزارع کشاورزی اش هنوز متداول است. 
نتیجه تحقیق پژوهشگران آمریکایی نشان داد، توانایی برقراری ارتباط، مهارت های اجتماعی و ... چهار درصد نوزادان این ایالت که با اوتیسم دست و پنجه نرم می کنند به اندازه کافی رشد نکرده است.  
آنها دریافتند، دست کم یک سوم مادران نوزادان مبتلا به اوتیسم در 20 کیلومتری مزارعی که به وسیله سم ارگانوفسفره سمپاشی شده بودند، زندگی کرده اند.   
دکتر فیلیپ لندرینگ، مدیر مرکز بهداشت محیط کودکان مدرسه پزشکی دانشگاه نیویورک گفت:" نتایج پژوهش ها نشان می دهند، تنفس سموم شیمیایی پیش از لقاح و در سه ماهه نخست بارداری تاثیر منفی بر  تشکیل و رشد سیستم مرکزی عصبی و مغز کودکان می گذارد و سبب بروز اوتیسم می شود. " 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.