وابستگی شدید به دخانیات پس از دود کردن سیگار منتول

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، جوانانی که سیگار منتول دود می کنند، دو برابر بیشتر به این ماده مخدر وابسته می شوند. 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دانشمندان کانادایی پس از مطالعه بر روی بیش از دو هزار نوجوان و جوان سیگاری دریافتند، افرادی که سیگار منتول دود می کنند، بیش از 43 نخ سیگار در هفته دود می کنند، در حالی که سیگاری هایی که به سیگار عادی وابسته اند تنها 26 نخ در هفته دود مصرف می کنند.    
دکتر احمد زاگبار، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه واترلو کانادا و سرپرست این مطالعه گفت:" علاقه نوجوانان و جوانان به دود کردن سیگارهای منتول به این دلیل است که آنها تصور می کنند این نوع سیگار کم خطر تر است، در حالی که افرادی که این نوع سیگارها را دود می کنند دو برابر بیشتر از سایر سیگاری ها به این ماده مخدر وابسته می شوند. "
گزارش انجمن ملی پیشگیری از اعتیاد به دخانیات کانادا نشان می دهد، بیش از 32 درصد دانش آموزان مقاطع راهنمایی و دبیرستان کانادا سیگار منتول دود می کنند. 
دکتر زاگبار افزود:" شرکت های تولید سیگار با استفاده از تبلیغات گسترده و بی خطر جلوه دادن وابستگی به این نوع سیگار، زمینه اعتیاد نوجوانان و جوانان به سیگار و بروز بیماری های مختلف را آماده می کنند. " 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.