معاون درمان وزارت بهداشت:

رکن اساسی طراحی برنامه تحول نظام سلامت ایجاد عدالت است

سلامانه :دکتر محمد حاجی آقاجانی با اشاره به بند 1-10 سیاست های کلی نظام سلامت ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری گفت: این بند اشاره به انضباط مالی در بیمارستان ها دارد.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، وی افزود: یکی از برنامه های طرح تحول نظام سلامت همین شفافیت مالی و انضباط در بیمارستان ها و مراکز دولتی است. ضمن این که مبنای طراحی تحول نظام سلامت در چارچوب سیاست های ابلاغی نظام سلامت، برنامه چشم انداز، برنامه پنجم توسعه و سایر اسناد بالادستی است. 


دکتر آقاجانی با تاکید بر این که رکن اساسی طراحی برنامه تحول نظام سلامت ایجاد عدالت است، افزود: منابع طرح کاملا محاسبه شده است و از شش ماه قبل از آغاز شروع آن، توسط تیم های متخصص اقتصاد سلامت بررسی های کارشناسی عمیق و گسترده ای بر روی منابع صورت گرفته است. 


معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: این منابع در سال 93 به تصویب هیات وزیران رسیده و از این بابت هیچ جای نگرانی وجود ندارد. خوشبختانه از زمان اجرای این طرح تا کنون،  محاسباتی که در مورد منابع طرح صورت گرفته بود، خطا نداشته و این منابع برای ادامه طرح تا پایان سال کفایت می کند. سال آینده نیز با استفاده از همین منابع بیمه پایه، خدمات طرح تحول نظام سلامت ارائه خواهد شد.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.