یک حبه قند را با ۳ میوه خشک جایگزین کنید

سلامانه :آنچه که باعث چاقی و اضافه وزن می شود، میزان کالری دریافتی است و هر چه استفاده از قندهای ساده مثل شکر و قند بیشتر باشد بدن راحت تر و بدون صرف کالری برای تجزیه این مواد قندی، وزن اضافه می کند.
مسعود کیمیاگر، متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران  گفت: افرادی که چای را با قند زیاد مصرف می کنند، در طولانی مدت اضافه وزن پیدا می‌کنند البته این مسئله قطعیت ندارد و بستگی به میزان کل کالری روزانه‌ای که فرد از گروه‌ءهای مختلف غذایی دریافت می‌کند، دارد. 
 
کیمیاگر ادامه داد: هر گرم قند 4 کیلو کالری و انرژی دارد و هر حبه قند 2/5 گرم تقریبا 10 کیلوکالری انرژی دارد آنچه که توصیه علم تغذیه و متخصصان تغذیه است، استفاده حداکثر 8 حبه قند در روز می‌باشد که معادل 20 گرم بوده و می توان با شکر جایگزین کرد. 
 
این متخصص تغذیه استفاده از جایگزین های دیگر به جای قند و شکر را هم منوط به استفاده متعادل دانست و گفت: کشمش، خرما و توت خشک جایگزین‌های مناسبی برای قند و شکر هستند. 
 
 هر واحد سهمی قند، 5 گرم قند یا 2 حبه قند است که 20 کالری دارد و می‌توان با 15 عدد کشمش و یا یک عدد خرما و یا 10 عدد توت خشک جایگزین کرد. 
 
وی در پایان میزان کالری دریافتی افراد را متناسب با میزان فعالیت روزانه آنها دانست و گفت: بطور معمول یک خانم 60 کیلویی بین 1900-1700 کیلوکالری و یک آقای 70 کیلویی 2400-2200 کیلوکالری در روز نیاز دارد تا وزنش ثابت بماند که با توجه به فعالیت شان، می‌تواند کمتر یا بیشتر از این مقدار باشد. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.