دکتر مهدی سجادی، عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران در گفتگو با سلامانه:

داروسازان، تمام وقت های در معرض خط فقر!

داروسازان، تمام وقت های در معرض خط فقر!

سلامانه : به گفته عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران، داروساز در دسترس ترین عضو گروه پزشکی است. ولی متاسفانه وقتی این قشر را با گروه های پزشکی دیگر مقایسه می کنیم، با این که تعداد داروسازان به نسبت آنها کمتر است، فوق العاده پتانسیل قوی تری در ارتباطات اجتماعی دارند. 

دکتر سید مهدی سجادی در گفتگو با خبرنگر پایگاه خبری سلامانه، گفت: ما الان با یک پروسه برعکس در مورد ساعات کار داروسازان مواجهیم. به طوری که در همه جای دنیا ساعت کار داروسازان را شش تا هفت ساعت رد روز تعریف کرده اند و روزانه بهترین سرویس ها به 20 تا 30 بیمار داده می شود. ولی ما اینجا اصرار داریم که داروخانه حتما از صبح تا شب فعال باشد.


وی با اشاره به این که حتی مسئولان فنی نیز روزهای تعطیل باید به داروخانه مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: این حلقه معیوب چیزی نیست به غیر از آن که به لحاظ سطح درآمد و معیشت، همکاران ما کاملا در مضیقه هستند.


دکتر سجادی ادامه داد: علاوه بر این باد کارشناسی شو دکه اگر لازم است، جوازی برای تاسیس داروخانه صادر شود ولی در کشور ما چون صرفا دید ما این است که تعدادی متقاضی وجود  دارد و باید پاسخگوی آنها باشیم، مجوز تاسیس داروخانه را می دهیم و اصلا توجه نداریم که برای جوازهایی که صادر می شود، یک گردش اقتصادی حداقلی در نظر گرفته شده یا نه.


وی توضیح داد: این وضعیت باعث شده که 60 تا 70 درصد داروخانه ها به لحاظ درآمدی زیر خط فقر باشند چون مبلغ سود دارو کم است و توزیع هم شرایط عادلانه ای ندارد. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.