مصرف میوه ، ماست و دوغ كم نمك را برای تامین مواد معدنی بدنتان فراموش نکنید

سلامانه : روزه داران باید برای جبران مواد معدنی از دست رفته در تعریق روزانه از مواد غذایی غنی از املاح نظیر انواع میوه و سبزیجات، ماست و دوغ كم نمك استفاده کنند .

دكتر منصور رضایی متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص تغذیه صحیح در ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به این که در چند سال اخیر این ماه مبارک با فصل گرم تابستان همزمان شده است،  تبعا زمان گرسنگی  زیاد شده است که افراد باید ضمن افزایش اطلاعات تغذیه‌ای خود در این ماه مبارک مدیریت مصرف آب و مایعات کافی داشته باشند.

وی افزود: روزه‌داران میزان دریافت منابع غذایی فیبر دار نظیر غلات كامل(نان سنگك و بربری)، حبوبات خیسانده شده، غلات و حبوبات، آجیل تازه و بی‌نمك، انواع سالاد و میوه و سبزی را در وعده سحری افزایش دهند و  مصرف غذاهای پرچرب ( نظیر كله پاچه و حلیم) و سرخ كردنی  که باعث افزایش عطش در طول روز هداری میشود را کاهش دهند.

رضایی با بیان این که  بهتر است افراد مصرف غذاهای مدر(ادرار آور)، نظیر چای و قهوه را در وعده سحری كاهش دهند و از خوردن غذاهای فست فود و شور نظیر سوسیس، كالباس، تن ماهی و غذاهای كارخانه‌ای پرهیز کنند، عنوان کرد:  روزه داران باید برای جبران مواد معدنی از دست رفته در تعریق روزانه از مواد غذایی غنی از املاح نظیر انواع میوه و سبزیجات، ماست و دوغ كم نمك استفاده کنند .

وی با تاکید بر اینكه افطار باید با مصرف مایعات ولرم همراه با مواد قندی و مغذی آغاز شود، گفت: چای و عسل، چای شیرین، چای و خرما، شیر و عسل، شیر و خرما از جمله مایعاتی هستند كه می‌توان افطار را با آنها باز کرد.

رضایی خاطر نشان کرد: علی‌رغم گرمای شدید هوا افراد باید از مصرف مایعات سرد و یخ‌زده در ابتدای افطار پرهیز کنند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.