معاون درمان وزارت بهداشت:

ارائه خدمات طرح تحول نظام سلامت در قالب بسته بیمه پایه از سال آینده

سلامانه :دکتر محمد حاجی آقاجانی با اشاره به اصولی که در رابطه با طرح تحول نظام سلامت در سیاست های کلی نظام سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته، گفت: یکی از این اصول بحث افزایش سهم سلامت از تولید ناخالص ملی و بودجه عمومی دولت است. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، معاون درمان وزارت بهداشت توضیح داد: این اتفاق یکی از آرزوهای دیرینه نظام سلامت بوده که در سیاست های کلی نظام سلامت در بند 2-10 به آن اشاره شده است. در بند 4-10 نیز بر اختصاص یافتن یارانه به بخش سلامت از محل هدفمندی یارانه ها با هدف تامین عدالت در دسترسی به سلامت به ویژه در مناطق غیربرخوردار و دهک های پایین درآمدی تاکید شده است. 


وی با اشاره به این که محور اصلی برنامه های طرح تحول سلامت همین بند 4-10 سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری است، خاطرنشان کرد: در طراحی برنامه تحول نظام سلامت بر تمام اجزای این ماده تاکید شده و در بند 8 سیاست های ابلاغی، محوریت عدالت در مراقبت های یکپارچه و جامع سلامت پراهمیت جلوه داده شده است. 


دکتر آقاجانی با بیان این که بند 4-9 بر تعیین بسته های خدمتی در بیمه های پایه اشاره شده، گفت: به همین منظور به تدریج و از سال آینده خدمات مربوط به طرح تحول نظام سلامت از وزارت بهداشت به بسته بیمه پایه منتقل می شود.


وی در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم برای اولین بار بتوانیم یک بسته پایه که ترکیبی از برنامه های هدفمندی یارانه ها و پوشش بیمه ای است را برای ایرانیان فراهم کنیم. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.