تشخیص تنگی‌ عروق قلبی با تست استرس ام‌آرآی قلب

تشخیص تنگی‌ عروق قلبی با تست استرس ام‌آرآی قلب

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد، از انجام تست استرس ام‌آرآی قلب با استفاده از داروهای مخصوص برای اولین بار در ایران در بیمارستان آموزشی قائم(عج) مشهد خبر داد.

 

به گزارش سرویس علمی ایسنا، دکتر زهرا علیزاده‌ثانی، متخصص قلب و عروق و فلوشیب تصویربرداری غیرتهاجمی قلب و عروق درباره کاربرد تست استرس MRI، اظهار کرد: این تست، روشی غیرتهاجمی، ایمن و با دقت تشخیصی بالا و بدون اشعه مضر رادیواکتیو است و قدرت تشخیص بیماری‌های ناشی از تنگی عروق قلبی را دارد.

 

وی با بیان این که با استفاده از استرس ام‌آرآی قلب می‌توان اثرات ناشی از تنگی عروق روی ماهیچه قلب را به وضوح نشان داد، افزود: با راه‌اندازی این روش در دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد، امکان ارائه خدمات تشخیصی با کمترین عارضه برای بیماران فراهم شد.

 

این فلوشیب تصویربرداری غیرتهاجمی قلب و عروق مشهد با اشاره به این که در حال حاضر این روش تشخیصی در مراکز پیشرفته جهان به منظور پیشگیری از بروز سکته‌های قلبی ناشی از تنگی عروق کرونر و کم‌خونی عضله قلب انجام می‌شود، گفت: این روش در مراکز پیشرفته دنیا که این امکان را دارند، بصورت خیلی شایع و رایج استفاده و مشکلات بیماران قلبی از این طریق تشخیص داده می‌شود و به این ترتیب بیماران از انجام تست‌های پرخطر محافظت می‌شوند.

 

به گفته علیزاده‌ثانی، به این ترتیب بیمارستان قائم(عج) و دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد تنها مرکز در کشور است که دارای قدرت تشخیص تنگی عروق قلبی با استفاده از تست استرس ام‌آرآی قلب است.

شنبه   09/06/92   10:18

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.