پسران در برابر عوامل منجر به مرگ، آسیب‌پذیرترند

پسران در برابر عوامل منجر به مرگ، آسیب‌پذیرترند

مطالعات جدید تاکید می‌کند که مردان و پسران نه تنها در برابر حوادث بلکه در مقابل بسیاری از بیماری‌های خطرناک نیز آسیب‌پذیرتر از دختران هستند.

 

به گزارش سرویس «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در بررسی اطلاعات جمع‌آوری شده طی یک دهه از کودکان و نوجوانان آمریکایی مشخص شد که در این مدت پسران نسبت به دختران از نرخ مرگ و میر بالاتری برخوردار بوده‌اند.

 

عوامل مرگ و میر در پسران تنها شامل حوادث نمی‌شوند بلکه عوامل دیگری چون ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی، ریوی و سیستم عصبی نیز از عوامل مرگ آنان است.

 

در تحقیقات گذشته نیز معلوم شد که در بسیاری از کشورها نرخ مرگ و میر نوزاد پسر بالاتر است. همچنین پسران نوجوان بیش از دختران هم سال خود بر اثر آسیب‌های ناشی از حوادث و خودکشی جان خود را از دست می‌دهند.

 

در بررسی انجام شده روی آمار دولتی آمریکا در فاصله سال‌های 1999 تا 2008 میلادی مشخص شد: هرچند مرگ کودکان به ندرت اتفاق می‌افتد اما به طور کلی پسرها بیشتر با خطر مرگ زودرس مواجه هستند. همچنین در فاصله زمانی بین نوزادی تا 20 سالگی، پسران و مردان جوان 24 درصد بیش از دختران مستعد مرگ هستند.

 

به گزارش ایسنا به نقل از هلث دی نیوز، پزشکان درباره آسیب‌پذیرتر بودن پسران و مردان معتقدند که جنس مذکر به لحاظ ژنتیکی و ذاتی در برابر ابتلا به بیماری‌های مهم و همچنین خطر مرگ ناشی از آنها آسیب‌پذیر است و در حالی که دختران از نظر وراثتی در برابر بیماری‌ها مقاوم‌تر هستند.

چهارشنبه  13/06/92   8:48

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.