دکتر پزشکیان:

مسئولان برای درمانشان سر همان سفره‌ای بنشینند که مردم می‌نشینند

سلامانه :مسعود پزشکیان گفت: اگر بودجه نداریم ما مسئولان باید بر سر همان سفره‌ای بنشینیم که مردم می‌نشینند و از همان غذایی بخوریم که مردم می‌خورند.

به گزارش فارس، مسعود پزشکیان در مراسم اهدای جایزه ملی بقراط در کتابخانه ملی ایران افزود: عوامل اجتماعی در سلامت انسان‌ها بسیار تأثیرگذار است و گواه این مدعا چندین مقاله‌ای است که می‌گوید آدم‌های فقر بیشتر می‌میرند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان تصریح کرد: یتیمان، بی‌سوادان و کسانی که سرپرست خانواده‌شان را از دست داده‌اند بیشتر در خطرند.

وی افزود: اگر می‌خواهیم شاخص‌های سلامت افزایش پیدا کند باید کسانی که را که خطر آن‌ها را تهدید می‌کند و از این امکانات بدورند از سلامت برخوردار کنیم.

وی گفت: قانون ما باید به کسانی فکر کند که حاشیه نشین هستند و نیاز به نگاه و پشتیبانی سیاستگذاران دارند.

وی با انتقاد از عدم برخورداری آحاد ملت از بیمه تکمیلی گفت: بیمه تکمیلی همان خدمات اولیه است که برخی نرخ چند برابر برای آن گذاشته‌اند کسانی که خلاف می‌کنند. مجریان مشکل خودشان را حل می‌کنند اما کسانی که نیاز به حل مشکلاتشان دارند در می‌مانند.

وزیر اسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: اگر بودجه نداریم باید بر سر همان سفره‌ای بنشینیم که مردم می‌نشینند و از همان غذایی بخوریم که مردم می‌خورند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان به ذکر فرازی از نامه امام علی به مالک اشتر گفت: حضرت علی (ع) در نامه‌ای به مالک اشتر می‌فرماید ای مالک بین خود و دوستانت و مردم و خدا انصاف را رعایت کن. اگر نکنی ظلم کرده‌ای و هر کس به بندگان خدا ظلم کند خدا با او دشمنی می‌کند و این جنگ ادامه دارد تا خدا پوزه آنها را به خاک مالد.

وی افزود: باید انصاف را در حق مردمی که هر آنچه داشته‌اند به پای انقلاب ریخته‌اند رعایت کنیم.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.