پاستا و خطر ابتلا به افسردگی!

سلامانه :پزشکان در یک مطالعه جدید به بررسی رابطه بین مصرف برخی مواد خوراکی خاص و افزایش خطر بروز افسردگی‌های بالینی پرداختند.

به گزارش سرویس «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این پزشکان در مطالعه اخیر بر ارتباط بین انواع التهاب‌های ناشی از مصرف مواد غذایی ناسالم و مشکلات فراتر از افزایش دور کمر تاکید کردند.

در این بررسی 43 هزار زن که پیش از شروع مطالعه به افسردگی مبتلا نبودند مورد آزمایش قرار گرفتند و نتایج آزمایش‌ها مشخص کرد افرادی که بیشتر از نوشابه‌های غیرالکلی، گوشت قرمز پرچرب، غلات فرآوری شده همچون پاستا، نان سفید و خلال سیب‌زمینی مصرف می‌کنند در یک دوره 12 ساله 29 تا 41 درصد بیشتر به افسردگی مبتلا می‌شوند.

«میشل لوکاس» از محققان دانشکده سلامت عمومی هاروارد، گفت: مشخص نیست چگونه التهاب در بدن با سلامت روان ارتباط پیدا می‌کند اما این جدید‌ترین بررسی در مورد رابطه بین التهاب‌های بافتی با بروز افسردگی است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، لوکاس همچنین اظهار داشت: عکس این قضیه نیز می‌تواند صادق باشد به این معنی که مصرف غذاهایی همچون روغن زیتون، قهوه، هویج و سبزیجات برگ‌دار در کاهش خطر بروز التهاب و افسردگی موثر هستند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.