افزایش ۷۵ درصدی نرخ ابتلا به سرطان در جهان تا سال ۲۰۳۰

مجله تخصصی لانست اونكولوژی در گزارش جدیدی اعلام كرد موارد ابتلا به سرطان در سراسر دنیا تا سال 2030 میلادی نزدیك به 75 درصد بیشتر می‌شود.

به گزارش ایسنا، این آمار بر اساس فاكتورهای جمعیت‌ شناختی و نیز عوامل مربوط به الگوهای زندگی مردم در دنیای مدرن امروزی حاصل شده است. گروهی از كارشناسان به سرپرستی "فردی برآی" از آژانس بین‌المللی مطالعات سرطان در شهر لیون فرانسه در این گزارش خاطرنشان كردند كه در سال 2008 میلادی 12.7 میلیون مورد جدید ابتلا به ایدز به ثبت رسید كه پیش‌بینی می‌شود تا سال 2030 میلادی این تعداد به 22.2 میلیون نفر برسد. بعلاوه آمارها پیش‌بینی می‌كند كه 90 درصد این افزایش آماری در فقیرترین كشورهای جهان اتفاق خواهد افتاد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد در بسیاری از كشورها ابتلا به سرطان با عفونت مرتبط است و شامل سرطان‌های روده بزرگ، راست‌ روده سینه و پروستات می‌شوند كه مهم‌ترین عامل آن رژیم غذایی غربی است. این یافته حاصل مطالعه روی 184 كشور مختلف است.

طبق آمار فوق، در سال 2008 میلادی سرطان‌های سینه، ریه، روده و راست‌ روده و پروستات نیمی از موارد ابتلا به سرطان را در كشورهای ثروتمند شامل می‌شوند. در كشورهایی با درآمد متوسط نیز سرطان‌هایی چون سرطان مری، معده و كبد نسبتا شایع‌تر بودند. از سوی دیگر در سال‌های اخیر در هر دو گروه از كشورهای ثروتمند و با درآمد كمتر، نرخ ابتلا به سرطان‌های رحم و معده افزایش بیشتری پیدا كرد. بعلاوه در كشورهای فقیرتر آمار ابتلا به سرطان رحم به مراتب بیشتر از سرطان‌های سینه و كبد بوده است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.