والدین دانش آموزان آموزش پیشگیری از اعتیاد می بینند

سلامانه :معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: یک میلیون و 200 هزار نفر از والدین دانش آموزان مقاطع راهنمایی و متوسطه دولتی مهارت های زندگی و روش های پیشگیری اولیه از اعتیاد را آموزش می بینند.

ˈ بابک دین پرست ˈ روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 200 هزار بسته آموزشی (کتابچه و بروشور یا لوح فشرده) ویژه والدین دانش آموزان مدارس متوسطه اول و متوسطه دوم دولتی نیز از طریق ادارات کل آموزش و پرورش استان ها در سال تحصیلی جاری توزیع می شود.

کارشناسان متخصص این بسته های آموزشی را در راستای سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد و متناسب با فرهنگ بومی تدوین کرده اند.

وی با بیان اینکه والدین نقش اساسی در آگاه سازی دانش آموزان دارند، اظهار داشت : این قشر می توانند بهترین و موثرترین نقش را در پیشگیری از اعتیاد داشته باشند.

دین پرست ادامه داد: همچنین برای 90 هزار نفر از مدیران، معاونان، مشاوران، مربیان پرورشی و بهداشت و معلمان ورزش مقاطع متوسطه اول و متوسطه دوم دولتی در مناطق در معرض خطر و آسیب پذیر استان های سراسر کشور کارگاه های آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد برگزار می شود.

دین پرست تصریح کرد کارگروهی نیز با مشارکت وزارت آموزش و پرورش برای تهیه دستورالعمل جامع جهت درمان مصرف مواد در نوجوانان تشکیل شده که درباره نحوه درمان دانش آموزان معتاد تصمیم گیری خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد گنجاندن مطالب مناسب، ارایه راه های پیشگیری در کتاب های درسی و ارتقای برنامه های جایگزین با هدف ترویج تحرک و نشاط اجتماعی از جمله اقدامات فرهنگی در مبارزه با موادمخدر بوده که در سال تحصیلی گذشته اجرا شد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.