سوالات رایج درباره مکمل‌های غذایی

سوالات رایج درباره مکمل‌های غذایی

سلامانه :شما که برای حفظ و ارتقای تندرستی تان مکمل می خرید دقیقا می دانید درون بسته دارو چه چیزی قرار دارد؟ به اعتقاد پزشکان تنها نباید به برچسب " طبیعی " که بر روی بسته بندی محصولات حک شده اطمینان کرد. پس از مطالعه پاسخ سوالات زیر با آگاهی بیشتری مکمل ها را انتخاب و خریداری خواهید کرد.

مکمل های غذایی چه هستند؟
به گزارش سرویس ترجمه «سلامانه»، مکمل های غذایی شامل ویتامین ها، مواد معدنی، گیاهان دارویی، آنزیم ها، اسید های آمینه یا سایر مواد تشکیل دهنده رژیم غذایی هستند. شما این مواد را می توانید به صورت قرص، کپسول و شربت مصرف کنید.


مکمل ها را می توانم بدون مشورت پزشک مصرف کنم؟
شما می توانید انواع مکمل ها را از داروخانه ها، دراگ استورها، فروشگاه های بزرگ و سایت های اینترنتی بدون نیاز به نسخه پزشک خریداری کنید. اگر باردار هستید، عمل جراحی خاصی را پشت سر گذاشته اید، از فشار خون بالا، دیابت یا بیماری قلبی رنج می برید  و دارو مصرف می کنید، باید پیش از خرید و مصرف هر یک از مکمل ها با پزشک مشورت کنید. 


چه سوالاتی درباره مصرف مکمل ها از پزشکم بپرسم؟
از پزشک تان درباره مکمل هایی که بدن تان نیاز دارد بپرسید. همچنین درباره میزان، مدت مصرف، فواید و مضرات مکمل هایی که مصرف می کنید بپرسید. مطمئن شوید پزشک تان دقیقا می داند چه مکمل و دارویی مصرف می کنید.


تولید کنندگان مکمل ها به موثر و سودمند بودن محصولات شان اطمینان دارند؟ 
خیر. تولید کنندگان مکمل ها، به موثر و سودمند بودن محصولات شان اطمینان ندارند. برخی از عناصر تشکیل دهنده مکمل ها روی انسان و حیوان آزمایش شده اند. به عنوان مثال، نتایج بررسی ها درباره اسید فولیک نشان داده که این ماده نقش به سزایی در کاهش خطر نقص عضو نوزادان ایفا می کند.


چگونه می توانم مکمل های با کیفیت بخرم؟
تولید کنندگان موظف اند از روش های مناسب در تولید استفاده کنند که به معنای تضمین کیفیت است. با این وجود، در برخی از مکمل ها ممکن است میزان محتویات بیشتر از میزان نوشته شده بر روی برچسب ها باشد. همیشه محصولاتی را انتخاب و خرید کنید که نشانه آزمون های دارو نامه ایالات متحده آمریکا و بین المللی (NSF  ) را داشته باشد.


چگونه به صحت و سقم شعارهای تبلیغاتی که بر روی بسته بندی مکمل ها حک شده پی ببرم؟
سازندگان مکمل های غذایی برای فروش محصولات شان واژه ها و عبارات گوناگونی مانند " کاملا طبیعی "، " کاملا ایمن"، " درمان گر معجزه آسا " را بر روی بسته بندی محصولات شان حک می کنند. اگر فکر می کنید این عبارات بی معنا هستند با پزشک و داروسازتان مشورت کنید. 


سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA  ) مکمل ها را تایید می کند؟
سازمان غذا و دارو پیش از آن که مکمل ها وارد بازار شوند آنها را تایید نمی کند و تنها زمانی عکس العمل نشان می دهد که افراد به علت مصرف مکمل خاصی به بیماری مبتلا شده و تندرستی شان به خطر افتاده باشد. 


حک شدن کلمه " استاندارد " بر روی بسته بندی مکمل ها به معنای چیست؟
حک شدن کلمه استاندارد بر روی محصولات تنها به معنای آن است که هر گروه از محصولات بر اساس مقررات مصوب تولید شده اند و نشان دهنده کیفیت بالای محصول نیست.


" یک ترکیب اختصاصی " به معنای چیست؟
" یک ترکیب اختصاصی " ترکیبی از مواد تشکیل دهنده است که توسط یک شرکت تولید کننده به صورت انحصاری تولید می شود. 


چه تفاوتی میان توصیه های غذایی مجاز (RDA) و ارزش روزانه (DV  ) وجود دارد؟ 


توصیه های غذایی مجاز (RDA) مقدار مواد مغذی خاص را که افراد باید روزانه بر اساس سن، جنسیت و ... دریافت کنند را نشان می دهد. اما ارزش روزانه (DV  ) نشانه دهنده مقدار تامین مواد مغذی روزانه توسط مکمل است. به عنوان مثال اگر بر روی بسته بندی مکمل عبارت " 50٪ DV " حک شده باشد به معنای آن است که هر قرص مکمل در هر وعده 500 میلی گرم کلسیم وارد بدن می کند. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.