توصیه هایی برای درمان افسردگی

توصیه هایی برای درمان افسردگی

سلامانه : اگر شما یا یکی از اطرافیانتان مبتلا به بیماری افسردگی است توصیه می‌کنیم حتما این مطلب را بخوانید.

 

به گزارش سرویس ترجمه «سلامانه» به نقل از وب مد، داروهای تجویز شده برای یک فرد ممکن است در سه هفته اول مصرف تاثیر بگذارند اما داروهای دیگری که برای درمان افسردگی شخص دیگر تجویز شده ممکن است پس از 12 هفته تاثیر گذار شوند. شما و پزشک تان ممکن است مجبور شوید ترکیب ها و دوزهای مختلفی را برای یافتن دوز و ترکیب صحیح دارو آزمایش کنید. نا امید نشوید. نتایج بررسی ها نشان داده بزرگسالانی که از افسردگی رنج می برند برای یافتن داروی مورد نظر با پزشک همکاری می کنند.  

متوقف نکردن مصرف داروها
به داروهای ضد افسردگی معتاد نخواهید شد، اما اگر مصرف برخی از داروهای ضد افسردگی را ناگهانی متوقف کنید، علایم و نشانه های ترک کردن مواد مخدر نمایان خواهد شد. متوقف کردن ناگهانی مصرف داروهای ضد افسردگی می تواند عوارضی مانند سردرد، دردهای عضلانی، معده درد و ... داشته باشد. داروهای ضد افسردگی را تنها با توصیه پزشک - بر اساس برنامه منظم - می توان متوقف کرد. 


زمان مناسب مصرف داروها
از پزشک تان درباره زمان مناسب مصرف داروها بپرسید. حتی ویتامین ها، مکمل ها و داروهایی که نیازی به تجویز پزشک ندارند نیز می توانند بر عملکرد داروهای ضد افسردگی تاثیر بگذارند. از پزشک سوال کنید: در صورت فراموش کردن مصرف داروهای ضد افسردگی چه باید بکنید؟  


توجه کردن به عوارض جانبی
برخی از عوارض جانبی مصرف داروهای ضد افسردگی پس از دو هفته از میان می روند، اما باید با برخی از عوارض جانبی مانند مشکلات جنسی، افزایش وزن، تهوع و بی خوابی کنار بیایید. عوارض جانبی ایجاد شده پس از مصرف داروهای ضد افسردگی را به پزشک اطلاع دهید تا او بتواند آنها را از میان ببرد.  


روش های درمانی
آمیزه ای از عوامل جسمی، روحی و احساسی سبب بروز افسردگی می شوند. نتایج بررسی ها نشان داده ترکیب روان و دارو درمانی نقش اساسی در درمان افسردگی ایفائ می کند. گزینه های دیگر درمان افسردگی شناخت درمانی و ملاقات کردن با گروه های حمایتی است. آموختن روش های مبارزه با بحران ها، استرس ها و ... کمک خواهد کرد تا از ابتلا به افسردگی پیشگیری کنید.


فعالیت جسمی
ورزش کردن و داشتن فعالیت جسمی سبب بهبود حالات روحی و احساسی افراد می شود. ورزش کردن - به خصوص هنگام افزایش ضربان قلب - می تواند علایم و نشانه های افسردگی را از میان ببرد. در حقیقت، برخی اوقات، ورزش کردن می تواند نقش داروهای ضد افسردگی را ایفاء کند و علایم و نشانه های افسردگی های معمولی را از میان ببرد.


پیروی کردن از رژیم غذایی سالم
پیروی کردن از رژیم غذایی سالم و خوردن مواد غذایی تازه می تواند عملکرد اندام های بدن را ارتقاء دهد. پزشکان باور دارند هنگامی که عملکرد بدن مثبت است درمان افسردگی پیشرفت خواهد کرد. عدم دریافت مقادیر کافی ویتامین و مواد معدنی می تواند علایم و نشانه های افسردگی را تشدید کند. نتایج پژوهش های دانشمندان مایو کلینیک نشان داده مصرف مواد غذایی که تندرستی قلب را به خطر می اندازند ممکن است خطر ابتلا به افسردگی را افزایش دهند. همچنین باید از نوشیدن الکل، دود کردن سیگار و مصرف مواد مخدر که سبب تشدید افسردگی می شوند پرهیز کرد.


خواب راحت
داشتن خواب راحت سبب بهبود خلق و خو می شود و نقش زیادی در مبارزه با استرس ایفاء می کند. در حقیقت، اکثر افراد مبتلا به افسردگی خواب راحت ندارند. ورزش کردن، تغذیه مناسب، پیروی کردن از برنامه دقیق خوابیدن و بیدار شدن و اجرای تکنیک های تمدد اعصاب نقش اساسی در داشتن خواب راحت ایفاء می کنند.


درمان های جایگزین و مدرن
درمان های مدرن و جایگزین ممکن است برخی از علایم و نشانه های افسردگی را از میان ببرند و به آرامش، کاهش دردهای فیزیکی و دلشوره بینجامد. برخی از درمان های مدرن و جایگزین عبارتند از:


- طب سوزنی
- یوگا
- مراقبه
- ماساژ


ویتامین ها و سایر مواد غذایی  
افرادی که از فقدان ویتامین د رنج می برند بیشتر از سایر افرادی که چنین نیستند در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند. در اکثر موارد، مصرف مواد غذایی و مکمل های حاوی ویتامین د سبب بهبود خلق و خوی افراد نمی شود. نتایج مطالعات نشان داده EPA ( نوعی اسید چرب امگا 3 ) که در روغن ماهی وجود دارد به درمان افسردگی کمک می کند. بررسی ها نشان داده تجویز نوع تازه folate تاثیر داروهای ضد افسردگی را افزایش می دهد.


گفت و گو کردن با پزشک درباره مکمل ها


اسید های چرب امگا 3: برای حفظ تندرستی قلب و پیشگیری کردن از افسردگی مناسب است. اما مصرف آن توصیه نمی شود.


والرین ( نوعی گیاه خوشبو با گل های سفید و قرمز ): نقش زیادی در بهبود علایم و نشانه های افسردگی ایفا می کند.


کاوا ( نوعی گیاه که در سواحل غربی اقیانوس آرام می روید ): ساکنان بومی غرب اقیانوس آرام از ریشه این گیاه در تهیه نوشیدنی آرام بخش استفاده می کنند، اما مصرف آن به کبد صدمه می زند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.