کاهش وزن با روغن‌های غیر اشباع

کاهش وزن با روغن‌های غیر اشباع

سلامانه :محققان می گویند بدن انسان خود را با غذاها تطبیق می دهد و موادی را بیشتر می سوزاند که شما می خورید.آنها معتقدند این یک مزیت بزرگ است و باید از آن به خوبی استفاده کرد.

به گزارش سرویس ترجمه «سلامانه»، دکتر جو فریل، متخصص تغذیه دانشگاه ایالتی نیویورک گفت:" وقتی نشاسته می خورید بدن تان بیشتر قند می سوزاند و چاق می شوید. اگر بخواهید لاغر شوید بدن تان باید چربی که ذخیره کرده بسوزاند. برای این کار می توانید از ایروبیک و فعالیت بدنی استفاده کنید تا به وزن دلخواه تان برسید.


دانشمندان معتقدند علاوه بر ورزش و فعالیت بدنی می توانید به رژیم غذایی تان روغن های سالم اضافه کنید و بدن تان را به سوزاندن آن عادت دهید.


متخصصان دانشگاه هاروارد در تحقیقی 100 زن و مرد را به دو گروه تقسیم کردند. به گروه اول روغن های کم چرب دادند و به گروه دوم روغن های سالم غیر اشباع شده شامل 20 درصد کالری.


پس از هشت ماه، دانشمندان اطلاعات این دو گروه را تجزیه و تحلیل کردند و پی بردند گروهی که روغن های سالم غیر اشباع شده خورده بودند 5 کیلو و گروهی که روغن های کم چرب خورده بودند 2 کیلو لاغر شده اند.


پزشکان توصیه می کنند در غذاهایتان از روغن های غیر اشباع شده استفاده کنید و مصرف قند و کربوهیدرات را کاهش دهید و برای این که به خوبی وزن کم کنید کالری بدن تان را از پروتئین و روغن های سالم غیر اشباع شده تامین کنید. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.