چیدن میز صبحانه با كودك برای افزایش میل وی به صبحانه

سلامانه :والدین سعی کنند صبحانه را همراه کودک آماده کنند چرا که در این صورت این کار برای او به یک ماجرای بامزه تبدیل می‌شود، به این ترتیب کودکان عادت غذایی صحیحی را کسب می‌کنند.


یک كارشناس تغذیه در گفت و گو با  وب دا در یزد با اشاره به اهمیت صبحانه و تأثیر آن بر قوای جسمانی کودکان در خصوص روش های مناسب عادت دادن کودکان به خوردن صبحانه اظهاركرد: والدین  سعی کنند کودک را صبح‌ها کمی زود‌تر بیدار کرده تا كودك وقت کافی برای خوردن صبحانه داشته باشد.


ناهید برخورداری توصیه كرد:  اگر کودک صبح‌ها احساس گرسنگی نمی‌کند با مقدار کم صبحانه، یک لقمه کوچک یا یک لیوان آب میوه شروع کنید.


وی همچنین عنوان كرد: اگر کودک به خوردن صبحانه‌های سنتی مانند پنیر علاقه ندارد سعی کنید برایش خامه و یا مربایی را که دوست دارد تهیه کنید. خوردن ماست، میوه، شیر، کیک‌های خانگی هم از مواردی است که اگر  والدین امتحان كنند نتیجه بخش خواهد بود.


برخورداری همچنین توصیه كرد: والدین سعی کنند صبحانه را همراه کودک آماده کنند چرا که در این صورت این کار برای او به یک ماجرای بامزه تبدیل می‌شود، به این ترتیب کودکان عادت غذایی صحیحی را کسب می‌کنند.


این كارشناس تغذیه همجنین متذكرشد: چیدن میز صبحانه متنوع با کمی حوصله و سلیقه از دیگر راه كارهای اثربخش خواهد بود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.