لیموشیرین را با پوست داخلی آن مصرف كنید

سلامانه :مصرف لیموشیرین با پوست داخلی ویتامین "ث" بیشتری به بدن میرساند.


ناهید برخورداری، کارشناس تغذیه در گفت و گو با وب دا، با اشاره به این كه لیمو شیرین حاوی اسید سیتریک و ویتامین سی زیادی است اظهاركرد: چنانچه فردی دو عدد لیمو شیرین متوسط در طول روز بخورد عملاً ویتامین سی مورد نیاز روزانه بدنش تامین شده است.


وی ادامه داد: در صورت مصرف میوه لیمو شیرین با پوست داخلی مقدار 77 میلی گرم ویتامین ث به بدن می رسد. در حالی که مصرف آن بدون پوست داخلی، فقط دارای 53 میلی گرم ویتامین ث است.


این كارشناس تغذیه عنوان كرد: مصرف لیمو شیرین تازه که حاوی ویتامین ث فراوان است در کاهش بروز حساسیت موثر است.


وی با بیان این كه لیموشیرین حاوی مقدار زیادی فسفر، منیزیم، پتاسیم، سدیم و کلسیم است متذكرشد: پتاسیم آن ناراحتی معده، اسهال خونی و اسهال و حالت تهوع و استفراغ را برطرف می‌کند.


برخورداری با بیان این كه لیموشیرین دارای خاصیت ضدعفونی کننده بدن است  گفت ازدیگر خواص لیموشیرین، خنثی کردن مقداری از اسید معده، جلوگیری از تخمیر غذا در معده و پیشگیری از نفخ معده می باشد.


وی افزود: حجم زیادی از لیمو شیرین را آب تشکیل می دهد و به همین دلیل این میوه خاصیت ادرار آور و همین طور ملین دارد.


وی تصریح كرد: آب فراوان موجود در این میوه باعث کاهش تب و دمای بدن به خصوص هنگام سرماخوردگی و آنفلوآنزا می شود، چرا که این میوه خاصیت سم‌زدایی داخل بدن را از خود نشان داده‌است.


این كارشناس تغذیه با اشاره به این كه مصرف لیمو در زمان زکام و گلودرد بسیار موثر است  گفت: مرکبات و از جمله لیموشیرین، سرگیجه را بر طرف  كرده و لکه‌های پوستی را از بین می‌برد و باعث شادابی پوست می‌شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.