شكلات و بیسكوئیت، صبحانه سالمی نیست

سلامانه :بعضی از بچه‌ها عادت دارند روزشان را با خوردن بیسکویت و شکلات شروع کنند که اصلاً صبحانه سالمی به حساب نمی‌آید. یک صبحانه خوب بایستی شامل مواد مغذی و با کمترین مقدار چربی، چربی اشباع، شکر و نمک باشد.


به گزارش وب دا؛ یك كارشناس تغذیه در یزد با اشاره به ویژگی های یك صبحانه كامل اظهاركرد: یک صبحانه مناسب برای کودک باید شامل پروتئین، چربی، کربوهیدرات و مقادیری ویتامین c باشد.


ناهید برخورداری ادامه داد: پروتئین و چربی نسبت به کربوهیدرات در مدت زمان طولانی تری هضم می‌شوند، بنابراین کمک می‌کنند که کودک احساس سیری داشته باشد و تعادل قند خون وی را حتی تا زمان ناهار حفظ می‌کند.
وی با بیان این كه کربوهیدرات سوخت اصلی مغز است، گفت: ویتامین c برای تشکیل نوروترانسمیتر‌ها در مغز ضروری است و ارتباط مستقیمی با افزایش هوش دارد.
این كارشناس تغذیه خاطرنشان كرد: در دوران مدرسه تعداد کمی از والدین وقت تهیه یک صبحانه کامل را دارند. ولیکن صبحانه‌های سرد متعددی وجود دارند که رنجی وسیعی از مواد مغذی و کالری کافی را در طول هفته فراهم می‌کنند.


وی توصیه كرد: یک صبحانه خوب بایستی شامل مواد مغذی و با کمترین مقدار چربی، چربی اشباع، شکر و نمک باشد.


برخورداری متذكرشد: مصرف صبحانه سبب رسیدن مواد مغذی و انرژی به بدن می‌شود و افرادی که صبحانه مصرف می‌کنند، انرژی بیشتری دارند.


وی با تاكید بر مصرف صبحانه سالم گفت: بعضی از بچه‌ها عادت دارند روزشان را با خوردن بیسکویت و شکلات شروع کنند که اصلاً صبحانه سالمی به حساب نمی‌آید.


این كارشناس تغذیه افزود: صبحانه حتما شامل شیر، پنیر، کره و مربا نیست بلکه میوه‌ها و آب میوه‌های طبیعی و تازه و غذاهایی مانند فرنی، شیربرنج، حلیم و عدسی که از ارزش غذایی بالایی برخوردارند نیز می‌توانند به عنوان یک صبحانه سالم و قوی تلقی شوند. همچنین غذاهایی مانند نان و پنیر و گردو، نان و تخم مرغ، نان و کره و مربا به همراه یک لیوان شیر یک صبحانه مغذی و سالم به شمار می‌رود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.