نگران باقیمانده سموم در محصولات کشاورزی نباشید

سلامانه :رییس اداره بهداشت کشاورزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد مردم نباید هیچگونه نگرانی از باقیمانده سموم در محصولات کشاورزی داشته باشند و دلیلی برای هراس از مصرف اینگونه محصولات وجود ندارد.

ˈرضا عزتیانˈ روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: میزان مصرف سموم و آفت کش ها در محصولات کشاورزی کشور از میانگین جهانی، کمتر است.

وی اضافه کرد ایران یکی از هشت کشور تولیدکننده محصولات باغی از نظر حجم و تنوع در جهان به شمار می رود و نباید با انتشار برخی اخبار نادرست، این تصور اشتباه را ایجاد کنیم که محصولات کشاورزی ما آلوده هستند.

رییس اداره بهداشت کشاورزی وزارت بهداشت، اظهار اشت: هم اکنون فعالیت های گسترده ای برای تولید محصولات کشاورزی ارگانیک (نوعی محصولات که در تولید و فرآوری آنها از کودهای شیمیایی، سموم، هورمون ها و و دستکاری های ژنتیکی استفاده نشود) در دست اقدام است.

عزتیان تصریح کرد: در مورد آفت کش ها ممکن است به صورت موردی با ˈبدمصرفیˈ یا ˈپایین بودن کیفیت آفت کشˈ ها روبرو باشیم و اگر از این دو مساله اطمینان داشتیم به جرات می گفتیم که محصولات کشاورزی ایران به طور صد در صد بهتر از همه محصولات کشاورزی جهان است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.