«افزایش وزن» سبب افزایش کار قلب می‌شود

سلامانه :افرادی که چربی اضافی در بدن به خصوص در ناحیه شکمی دارند، برای گسترش بیماری‌های قلبی‌عروقی و سکته‌ها مستعدترند حتی اگر هیچ کدام از عوامل خطر دیگر در آنها وجود نداشته باشد.

به گزارشوبدا؛ كارشناس تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی یزد با تاكید بر افزایش فعالیت بدنی روزانه گفت:  زندگی بدون تحرک یکی از عوامل ابتلا به بیماری‌های قلبی است.

مهدیه سادات حاجی میرزاده در ادامه گفت: فعالیت‌های بدنی منظم روزانه چه به صورت ملایم و چه تند، از بروز بیماری‌های قلبی‌عروقی جلوگیری می‌کند.

این كارشناس تغذیه عنوان كرد: هر چه شدت فعالیت‌ها بیشتر باشد، فواید بیشتری برای بدن دارد،؛  در عین حال حتی فعالیت متوسط و متداوم به حفظ سلامت قلب و عروق شما کمک می‌کند.

وی همچنین افزود: فعالیت منظم بدنی، به کنترل کلسترول خون، دیابت و پیشگیری از چاقی و در برخی از افراد به کاهش فشارخون کمک می‌کند.

 مبتلایان به چاقی شكمی مستعد بیماری قلبی

حاجی میزراده خاطرنشان كرد:  افرادی که چربی اضافی در بدن به خصوص در ناحیه شکمی دارند، برای گسترش بیماری‌های قلبی‌عروقی و سکته‌ها مستعدترند حتی اگر هیچ کدام از عوامل خطر دیگر در آنها وجود نداشته باشد. افزایش وزن سبب افزایش کار قلب می‌شود.

كارشناس تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی یزد یادآورشد: همچنین فشارخون بر اثر وزن اضافی بالا می‌رود و ممکن است میزان کلسترول و تری‌گلیسیرید نیز افزایش یابد، در حالی که موجب کاهش HDL یا کلسترول خوب خواهد شد.

این كارشناس تغذیه با بیان این كه اضافه وزن و چاقی زمینه بروز دیابت را هم فراهم می‌کند گفت:  ممکن است افراد چاق یا دارای اضافه وزن برای کاهش وزن خود مشکلات زیادی داشته باشند اما این افراد باید به یاد داشته باشند که حتی کاهش مقدار کمی از وزن بدن به آنها در کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی‌عروقی کمک خواهد کرد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.