کروکودیل، قوی‌ترین و خطرناک‌ترین ماده مخدر!

سلامانه : کروکودیل خطرناک ترین ماده مخدر و جایگزین هروئین است که پس از چند سال جان مصرف کنندگان را می گیرد.

به گزارش ایرنا ، کروکودیل در کشور روسیه تهیه شده و چند سالی است که وارد بازار مصرف مواد مخدر ایران شده است .

معتادانی که این نوع ماده مخدر را مصرف می کنند، طی سه سال جان خود را از دست می دهند ، چراکه ترکیب کروکودیل بر اساس مواد ضد درد، تینر، اسید ، فسفر و در بعضی از موارد بنزین نیز به این ماده مخدر اضافه می شود.

همچنین این ماده مخدر کشنده به عنوان جایگزینی برای هروئین بوده و قیمت آن به مراتب پایین تر از آن است .

این ماده بسیار خطرناک در درون بدن افراد معتاد به صورت عمقی نفوذ کرده و باعث به وجود آمدن زخم در بدن فرد می شود که پیش از این نیز کراک همین بلا را بر سر معتادان کشورمان آورده بود.

ˈاحمد رضا مفتخری ˈ پژوهشگر حوزه اعتیاد در این زمینه گفت: کروکودیل از مشتقات مرفین و هروئین تهیه شده و روش مصرف ،شکل این ماده و عوارض آن بسیار مشابه ماده مخدر کراک است.

وی با بیان اینکه کروکودیل در محل تزریق در داخل رگ پوست پس از مدتی به رنگ سبز در می آید ، افزود: مصرف کننده این ماده مخدر پوستش شروع به پوسیدن و زخم شدن می شود.

این پژوهشگر اضافه کرد: در جاهای تزریق این ماده مخدر عوارض شدید تری دیده می شود و به دلیل عفونت های شدید، بر قلب، کبد، کلیه و غیره تاثیر گذاشته و منجر به مرگ افراد می شود.

مفتخری ، نئشگی سریع و سهولت استفاده را ویژگی بارز این ماده مخدر تزریقی دانست و اظهار داشت :این ماده مخدر مشابه کراک مصرف تدخینی نیز دارد و مصرف تزریقی آن منجر به آسیب بافتهای بدن و سیاه شدن اندام می شود و پس از مدتی مصرف کننده را از پا در می آورد.

وی ، سردردهای شدید ، حالت تهوع ، گیجی و لاغری را از عوارض خطرناک اعتیاد به کروکودیل بیان کرد و گفت : جوانان 20 تا 26 سال بیشترین مصرف کننده این ماده مخدر خطرناک هستند.

مفتخری با بیان اینکه کروکویل ماده مخدر جدیدی نیست ، افزود: انواع مواد مخدر عوارض جبران ناپذیری بر بدن دارند و فقط نام آن ها متفاوت است .

وی تاکید کرد: اطلاع رسانی ، افزایش آگاهی ، هوشیاری والدین و جوانان نسبت به عوارض انواع موادمخدر در جامعه ضروریست و رسانه ها بیشترین نقش را می توانند در این زمینه ایفا کنند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.