۵ گیاهی که سلامت دستگاه گوارش‌تان را تضمین می‌کند

سلامانه : گاهی یک دل درد ساده، انسان را از کار و زندگی می‌اندازد، اما اگر می‌خواهید سلامت دستگاه گوارش خود را با استفاده از گیاهان دارویی تضمین کنید یا به دست بیاورید این مطلب را بخوانید.

شیرین بیان: تسکین دهنده سوزش سر دل
به گزارش پایگاه خبری «سلامانه»، از شیرین بیان برای تسکین و از میان بردن علایم و نشانه های سوء هاضمه، سوزش سر دل و ریفلاکس اسید معده استفاده می شود. مصرف شیرین بیان به صورت خام عوارض جانبی مانند افزایش فشار خون دارد. اما مصرف عصاره شیرین بیان که با استفاده از یک ماده شیمیایی تهیه می شود عوارض جانبی ندارد. زنان باردار تنها با مشورت پزشک می توانند عصاره شیرین بیان مصرف کنند.


روغن نعناع: تسکین نارسایی روده تحریک پذیر
در حالی که برخی از دانشمندان نقش این ماده را در کاهش مشکلات گوارشی تایید نکرده اند، نتایج مطالعات دانشمندان بریتانیایی نشان می دهد مصرف روغن نعناع می تواند نفخ و درد حاصل از نارسایی روده تحریک پذیر را کاهش دهد. کپسول های روغن نعناع در معده هضم نمی شود و در حین عبور از روده کوچک و بزرگ روغن نعناع را پخش می کنند. پزشکان معتقدند مصرف دوزهای کم روغن نعناع عوارض جانبی ندارد.


بابونه: بیش از چای تسکین دهنده
از گیاه بابونه برای تسکین دادن علایم و نشانه های بیماری های گوارشی و روحی روانی مانند ناراحتی معده، قولنج، تهوع، اضطراب و بی خوابی استفاده می شود. افراد مبتلا به برخی از حساسیت ها باید در مصرف عصاره این گیاه احتیاط کنند. 


زنجبیل: آسایش معده
در طب سنتی آسیایی، زنجبیل را برای درمان معده درد تجویز می کنند. در اروپا و آمریکا، از زنجبیل برای از میان بردن تهوع و استفراغ در دوران بارداری استفاده می شود. زنجبیل به شکل های مختلف - تازه، پودر، قرص و کپسول - در بازار وجود دارد. پزشکان، مصرف روزانه یک تا سه گرم زنجبیل در روز را تایید کرده اند.

 

آرتیشو: تسکین دل درد 
گیاه آرتیشو برای تسکین علایم و نشانه های سوء هاضمه مصرف می شود. مصرف روزانه این گیاه، سبب کاهش باد معده، تهوع، استفراغ و ... می شود. با مصرف این گیاه می توان علایم و نشانه های نارسایی روده تحریک پذیر و دردهای غیر طبیعی را کاهش داد. پزشکان معتقدند افرادی که حساسیت دارند باید از مصرف این گیاه بپرهیزند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.