راهكارهای درمانی جهت رفع نفخ معده هنگام مصرف سبزیجات

راهكارهای درمانی جهت رفع نفخ معده هنگام مصرف سبزیجات

دكتر امیر حسین فقیهی فوق تخصص گوارش و كبد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: برخی افراد با مصرف برخی میوه ها، بعضی سبزیجات و الیاف گیاهی دچار نفخ می شوند كه می تواند این نفخ همراه با دفع گاز باشد.

وی تصریح كرد: میوه ها به دلیل داشتن فیبر، املاح و پر آب بودنشان در صورت مصرف آنها با پوست سبب نفخ می شوند به دلیل آنكه بیشتر فیبر آنها در پوستشان است.

فقیهی خاطر نشان كرد: بهتر است این دسته از افراد كه دچار نفخ می شوند میوه ها را بدون پوست مصرف كنند تا كمتر دچار این مشكل شوند.

این فوق تخصص تاكید كرد: بهترین زمان برای مصرف میوه ها در میان وعده ها است.

وی افزود: اگر میوه ها را پس از صرف غذا استفاده كنیم حجم معده بیشتر شده و حركات معده مختل خواهد شد و تخلیه به سختی صورت خواهد گرفت پس بهتر است میوه ها را بین وعده های غذایی مصرف كنیم.

فقیهی گفت: افرادی كه میوه ها و الیاف گیاهی را قبلاً كم مصرف كرده اما در هنگام شروع مصرف آنها تا دو هفته ممكن است دچار نفخ شوند و بعد به تدریج این نفخ كمتر خواهد شد و از بین می رود اما در صورتی كه در درازمدت دچار نفخ شدند باید مصرف این میوه ها را كم كرده و با حل نشدن مشكل، اصلاً مصرف نكنند.

فقهی تاكید كرد: به دلیل بالا رفتن قند و كالری بهتر است كمتر از كمپوت مصرف شود.

وی افزود: پس افرادی كه در طولانی مدت با مصرف برخی میوه ها سبزیجات و الیاف گیاهی دچار مشكل نفخ می شوند بهتر است آنها را كمتر مصرف كرده و در صورت حل نشدن مشكل نفخ به طور كل آنها را استفاده نكنند

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.