آزمایش داوطلبانه ابولا برروی ۶۰ نفر در آکسفورد

سلامانه : پژوهشگران در آکسفورد واکسنی را برای مقابله با بیماری ابولا به آزمایش می‌گذارند که ۶۰ فرد سالم برای تزریق آن داوطلب شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ پژوهشگران در آکسفورد واکسنی را برای مقابله با بیماری ابولا به آزمایش می‌گذارند که ۶۰ فرد سالم داوطلب شده‌اند تا این واکسن به آنها تزریق شود.

گفته می‌شود که تنها بخش کوچکی از ساختار ژنتیکی ویروس ابولا در این واکسن وجود دارد و به همین دلیل تزریق آن نمی‌تواند موجب بروز بیماری شود.

ساخت واکسن برای هر بیماری معمولا سال‌ها طول می‌کشد، با این حال وضعیت اضطراری کنونی که با شیوع ابولا در غرب آفریقا به وجود آمده باعث شده که تلاش‌ها برای ساخت واکسن ابولا سرعت بگیرد.

اگر آزمایش‌های این واکسن موفقیت‌آمیز باشد، نخست از آن برای ایمن‌سازی پرستاران، پزشکان و امدادگران در مناطق شیوع ابولا استفاده می‌شود.

در این آزمایش واکسن باید دو شرط را برآورده کند: یکی ایمن‌سازی مطلوب داوطلبانی که واکسن به آنها تزریق شده و دیگری عوارض جانبی اندک.

برای ساخت واکسن از نوعی ویروس سرماخوردگی شامپانزه‌ها برای انتقال پروتئین ویروس ابولا به داخل بدن انسان استفاده می‌شود و پس از دو تا چهار هفته خون داوطلبانی که واکسن به آنها تزریق شده آزمایش و سطح پادتن ترشح‌شده اندازه‌گیری می‌شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.