تعرفه انتقال بیمار با آمبولانس خصوصی در شهر تهران ۱۰۰ هزار تومان است

سلامانه : رئیس اداره اورژانس‌های خصوصی تعرفه انتقال بیمار در شهر تهران را ۱۰۰ هزار تومان و در سایر کلانشهرها ۸۰ هزار تومان اعلام کرد.

 به گزارش فارس، اسماعیل فراهانی در نشست خبری مسئولان اورژانس کشور گفت: تعرفه مصوبی که از سوی وزارت بهداشت برای انتقال بیماران در تهران اعلام شده 100 هزار تومان است.

وی افزود: این تعرفه در سایر کلانشهرها مانند مشهد، اصفهان، تبریز و... 80 هزار تومان می‌شود.

رئیس اداره اورژانس‌های خصوصی هزینه انتقال در شهرستان‌ها را 60 هزار تومان عنوان کرد و گفت: اگر بیماری بخواهد از شهری به شهر دیگر منتقل شود تعرفه او به ازای هر کیلومتر 700 تومان محاسبه می‌شود به علاوه اینکه 75 درصد هزینه انتقال در شهر مبدأ نیز از او گرفته می‌شود.

وی توضیح داد: به طور مثال اگر یک فرد از بیمارستانی در اصفهان بخواهد به تهران منتقل شود 75 درصد مبلغ 80 هزار تومان را به علاوه هر کیلومتر 700 تومان پرداخت خواهد کرد.

فراهانی با بیان اینکه 49 مرکز اورژانس خصوصی در شهر تهران در حال فعالیت است، گفت: 53 مرکز اورژانس خصوصی نیز در سایر استان‌ها فعال هستند که بیشتر وظیفه نقل و انتقال بیمارانی را برعهده دارد که نیاز به فوریت‌های پزشکی در صحنه حادثه ندارند.

وی تأکید کرد: مطمئن باشید که به جد با تخلفات صورت گرفته در اورژانس‌های خصوصی برخورد خواهد شد.

رئیس اداره اورژانس‌های خصوصی تأکید کرد: شهروندان حتماً بعد از پرداخت هزینه اورژانس از او قبض طلب کنند تا اگر تخلفی صورت گرفته و مبلغی بیش از تعرفه اخذ شده است با اورژانس متخلف برخورد شود.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.