طرح منع رفت‌وآمد برای کنترل ابولا موفق شد

سلامانه :مقامات سیرالئون منع رفت و آمد سه روزه در این کشور را به منظور کنترل شیوع ابولا موفق خواندند.

به گزارش ایسنا ،‌ مقامات سیرالئون اعلام کردند: این منع رفت و آمد گسترده در نیمه شب یکشنبه به پایان رسید و ادامه پیدا نخواهد کرد. سیرالئون یکی از کشورهایی است که به دلیل شیوع ویروس ابولا بیشترین تلفات را داشته به گونه‌ای که از میان 2600 مورد فوتی گزارش شده بیش از 550 تن در این کشور بوده است.

همچنین در لیبریا افزایش چهار برابری تعداد تخت‌های بیمارستانی اختصاص یافته به بیماران مبتلا به ابولا گزارش شده و بیش از نیمی از مجموع مرگ و میرها بر اثر این بیماری در این کشور بوده است.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: شیوع ابولا در غرب آفریقا در نوع خود شدیدترین بوده است. این ویروس کشنده از طریق تعریق، خون و بزاق منتقل می‌شود و درمان اثبات شده‌ای برای آن وجود ندارد.

منع رفت و آمد در سیرالئون از صبح روز جمعه به اجرا درآمد و اکثریت شش میلیون جمعیت ساکن این کشور در خانه‌های خود حبس شدند. همچنین حدود 30 هزار داوطلب با مراجعه به خانه‌ها به شناسایی و درمان مبتلایان به ابولا پرداختند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، مقامات درمانی سیرالئون اعلام کردند: طی دو روز گذشته بین 60 تا 70 قربانی ابولا دفن شده‌اند. جسد قربانیان این ویروس بسیار آلوده است و دفن سریع آنان نکته کلیدی در کنترل این بیماری است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.