۵۰۰۰ معلم نیجریه‌ای برای مقابله با ابولا آموزش می‌بینند

سلامانه :با نزدیک شدن به فصل آغاز مدارس در آفریقای جنوبی و با توجه به شیوع ویروس ابولا در این کشور، معلمان مدارس و والدین برای حفاظت از کودکان آموزش می‌بینند.

به گزارش ایسنا ، مقامات نیجریه اعلام کردند: با بازگشت دانش‌آموزان به مدارس، اغلب معلمان در زمینه بیماری ابولا، نجات بیماران و حفاظت در مقابل این بیماری آموزش می‌بینند. برای مثال اخیرا در بندر «هارکورت» نیجریه بیش از 5000 معلم تحت آموزش‌های مرکز اورژانس ابولا قرار گرفتند.

به اعتقاد رئیس بخش حوادث مرکز ابولا در نیجریه با بازگشایی مدارس در ماه جاری میلادی (سپتامبر 2014)، آموزش معلمان در خصوص شرایط شیوع ویروس و راه‌های مقابله با این بیماری ضروری است چراکه از این طریق این آموزش‌ها به دانش‌آموزان منتقل می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از آل‌آفریکا، طی دو هفته اخیر هیچ گزارشی از موارد جدید ابتلا به این بیماری در نیجریه گزارش نشده و تعداد موارد تایید شده نیز تاکنون کمتر از آمار مبتلایان در لیبریا، سیرالئون و گینه بوده است. با این حال دولت نیجریه اعلام کرده است که فعالیت‌های خود را تا زمان غلبه کامل بر این بیماری متوقف نخواهد کرد.

به گفته «فیصل شعیب»، رئیس بخش حوادث این مرکز، آموزش‌های عمومی در ارتباط با این بیماری یکی از راه‌های اصلی پیشگیری از ابولا است.

صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) نیز با بسیج عمومی در مراکز مختلفی مانند مراکز تجاری، ایستگاه‌های اتوبوس، کلیساها، خانه‌ها و با کمک رهبران محلی و مذهبی از آموزش‌های عمومی حمایت می‌کند.

به گزارش این سازمان آگاهی از چگونگی انتقال این بیماری و حفاظت در برابر آن نه تنها نقش اصلی در جلوگیری از این بیماری ایفا می‌کند بلکه برای کمک به اطرافیان بیمار مانند خانواده آنان نیز ضروری است.

شعیب همچنین به معلمان مدارس توضیح داد که این ویروس تنها از طریق فرد مبتلا و دارای علائم این بیماری منتقل می‌شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.