فشار خون و دیابت از عوامل سقط جنین

سلامانه :‌یک پزشک متخصص زنان و زایمان در خراسان شمالی گفت: فشارخون بالا، دیابت بارداری و سقط از عوارض بارداری در سنین بالا بویژه سنین 35 سالا به بالاست.

به گزارش ایسنا بهناز باریک‌بین اظهار کرد: عوارض بارداری در سنین بالا، زنان باردار را تهدید می‌کند بویژه اگر نخستین بارداری در سنین بالای 30 سال باشد.

وی بهترین سن برای بارداری را بین 20 تا 30سال دانست و عنوان کرد: به تمام زنان توصیه می‌شود که نخستین بارداری‌شان در سن زیر 30 سال باشد. البته این موضوع به شرایط فرد هم بستگی دارد. بهتر است بارداری‌های بعدی در سن بالاتر از35 سال رخ ندهد.

باریک بین ادامه داد: سابقه بیماری‌های مزمن در بارداری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بنابراین معاینه کامل جسمی و انجام آزمایشات مورد نیاز قبل از بارداری لازم و ضروری به نظر می‌رسد.

وی افزود: رعایت رژیم غذایی مناسب، استراحت نسبی، تعادل وزن و پیشگیری از اضافه وزن و چاقی، انجام معاینات و آزمایش‌های کامل با مشورت پزشک، کنترل فشار و قند خون، عوارض بارداری را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد.

باریک‌بین، مصرف اسید فولیک سه ماه پیش از بارداری را در کاهش ناهنجاری‌ها و مشکلات جنینی موثردانست، خاطر نشان کرد: زنانی که سابقه ناهنجاری قبلی دارند، مصرف فولیک اسید به میزان پنج میلی گرم و زنانی که سابقه ناهنجاری ندارند به میزان یک میلی گرم از سه ماه قبل از بارداری توصیه می‌شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.