کنگره بین‌المللی انجمن ارتودنتیست‌های ایران برگزار می‌شود

سلامانه :دوازدهمین کنگره بین‌المللی انجمن ارتودنتیست‌های ایران با هدف ارائه درمان‌های نوین در این رشته 9 تا 11 مهرماه امسال در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا ، دکتر محمدصادق آخوندی، رییس این کنگره با اعلام خبر فوق افزود: در دوازدهمین کنگره انجمن ارتودنتیست‌های ایران که با هدف بروزرسانی دانش و ارتقای سطح علمی دندانپزشکان برپا می‌شود، چهره‌های مطرح بین‌المللی این حوزه از کشورهای مختلف شامل آمریکا، استرالیا، اسپانیا، هلند، ایتالیا، لبنان، هندوستان و ترکیه حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه یکی از محورهای اصلی این کنگره درمان بین رشته‌ای در ارتودنسی است، افزود: با توجه به افزایش سن مراجعه‌کنندگان برای انجام ارتودنسی و فراگیر شدن این نوع از درمان و از سوی دیگر پیچیدگی‌های بالای درمانی برخی از بیماران، وجود ارتباط مقابل بین رشته ارتودنسی و سایر رشته‌های دندانپزشکی مانند پروتز و جراحی فک و صورت اجتناب‌ناپذیر است. به همین منظور و با هدف ایجاد زبان مشترک میان این رشته، تدوین و اجرای پروتکل‌های اجرایی برای دستیابی به نتایج ایده‌آل درمانی ضروری به نظر می‌رسید که در این کنگره قرار است با دعوت از استادان برجسته سایر رشته‌ها و ایجاد پنل‌های تخصصی در این زمینه، اطلاعات لازم به متخصصان ارتودنسی و سایر پزشکان ارائه شود.

آخوندی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امروزه استفاده از ابزارهای جدید در ارتودنسی، نقش مهم و بسزایی را در درمان ایفا می‌کنند و یکی از این ابزارها که در دهه اخیر ابداع شده و مورد استفاده قرار گرفته مینی ایمپلنت‌های ارتودنسی هستند که در ایران نیز همگام با سایر کشورها توسط متخصصان مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از مباحث این کنگره به موضوع مینی ایمپلنت‌ها اختصاص یافته است.

رییس دوازدهمین کنگره بین‌المللی انجمن ارتودنتیست‌های ایران با تاکید بر اینکه از سوی دیگر استفاده از تصاویر سه بعدی سبب افزایش اطلاعات تشخیصی و به دنبال آن نتایج درمان می‌شود، یادآور شد: با وجود دستگاه‌های تصویربرداری سه بعدی مخصوص دهان امکان درمان بهتر دندان‌های نهفته با جراحی‌های فک، پیش‌بینی نتایج درمانی و... به وجود آمده است. از طرف دیگر با تمام تلاش‌های انجام شده در سطح دنیا، کماکان این ابزارها نیازمند تحقیقات و پیشرفت‌های آتی هستند که در اغلب کنگره‌های بین‌المللی از جمله این کنگره، این تکنولوژی‌ها به عنوان یکی از محورهای اصلی مورد بحث و هم‌اندیشی متخصصان قرار خواهد گرفت.

وی گفت: در این کنگره همچنین جدیدترین دستاوردها در زمینه سیستم‌های مبتنی بر کامپیوتر برای طراحی وسایل درمانی با هدف بهبود نتایج درمان، برنامه‌های شبیه‌ساز نتایج ارتودنسی و درمان جراحی، بهره‌گیری از روش‌های ارتودنسی نامریی و کاربرد پلاک‌های شفاف برای ارتودنسی به ویژه در افراد بالغی که مساله زیبایی برای آنان اهمیت دارد از جمله دستاوردهای جدید این رشته به شمار می‌رود که قرار است در این کنگره به متخصصان ارائه شود.

آخوندی اظهار داشت: این کنگره با همکاری انجمن جراحی فک و صورت، انجمن پروستودنتیست‌ها و انجمن دندانپزشکی ایران برپا می‌شود که در آن پنل‌های اختصاصی جراحی فک و صورت و پروتز به ارائه دستاوردهای جدید این رشته خواهند پرداخت.

وی همچنین از برگزاری کارگاه‌های متنوع و نمایشگاه جامع مواد و تجهیزات دندانپزشکی، همزمان با برپایی کنگره دوازدهم انجمن ارتودنتیست‌های ایران خبر داد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.