اعلام فهرست سوم اقلام دارویی بیماران خاص تا دو هفته آینده

سلامانه :معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، از کاهش شکایات دارویی بیماران خاص خبر داد.

به گزارش مهر، دکتر رسول دیناروند در جریان بازدید از چهارمین نمایشگاه علم تا عمل با بیان اینکه وضعیت دارو در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بهتر شده است، گفت: در حال حاضر موجودی انبارهای دارویی و داروخانه‌ها بهبود یافته و نگرانی مردم کمتر و از تعداد شکایات دارویی بیماران خاص کاسته شده است.

وی ادامه داد: قطعا این برنامه‌ها برای کاهش مشکلات دارویی مردم تعمیق می‌شود و رو به بهبود حرکت خواهد کرد. در حال حاضر برای تامین و تدارک دارو در تلاش هستیم.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به برقراری تفاهمنامه ای با بانک مرکزی در زمینه میزان و نحوه تخصیص ارز دارو، افزود: در آخرین مراحل اجرایی این تفاهمنامه ‌ها هستیم که قطعا نتایج خوبی در پی خواهد داشت.

دیناروند همچنین درباره آخرین وضعیت جبران قیمت داروهایی که به دنبال تغییر نرخ ارز افزایش قیمت پیدا کرده‌ بودند نیز گفت: تاکنون حدود 170 قلم دارو مشمول تفاهم‌نامه وزارت بهداشت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پرداخت مابه‌التفاوت ناشی از تغییر قیمت نرخ ارز شده است و فهرست سوم داروها نیز قبل از پایان آبان ماه به بیمه‌ها ابلاغ می‌شود که البته تا زمانی که نهایی نشده، نمی‌توان درباره تعداد و جزئیات آن اظهارنظر کرد.

رئیس سازمان غذا و دارو درباره حضور قاچاقچیان در اطراف برخی از داروخانه‌های بزرگ تهران و آخرین وضعیت تفاهمنامه برقرار شده وزارت بهداشت با ناجا در این خصوص، گفت: حضور قاچاقچیان در اطراف داروخانه‌هایی همچون 13 آبان برای سوء استفاده از دفترچه‌های بیمه است. برخی قاچاقچیان سعی می‌کنند از داروهای گران قیمت که بیمه تا 90 درصد آنها را پوشش می‌دهد، سوء ‌استفاده کرده و حتی متاسفانه شاهد هستیم که برخی داروهای ما به کشورهای همسایه قاچاق می‌شود.

دیناروند ادامه داد: اقداماتی در این زمینه در حال انجام است. البته اگر دفترچه‌های بیمه الکترونیکی شوند، بسیاری از این مشکلات حل خواهد شد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.