۹۲ درصد طلاق ها به هفت سال اول زندگی تعلق دارد

سلامانه : نایب رییس کانون سردفتران ازدواج و طلاق گفت: 92 درصد طلاق های کشور در هفت سال اول زندگی اتفاق می افتد و این بیانگر آن است که زوجین نمی دانند که چگونه باید با هم رفتار کنند.

به گزارش ایرنا، ˈ علی مظفریˈ روز سه شنبه در نخستین نشست خبری خود با خبرنگاران، افزود: 80 درصد دلایل طلاق عدم تناسب بین دختر و پسر یا خانواده ها، دین دار نبودن زوج ها، عدم رعایت مسایل شرعی و عدم شناخت زوجین از یکدیگر تشکیل می دهد.

وی با بیان اینکه متولی خاصی برای نهاد خانواده وجود ندارد، اظهار داشت: این کانون با بررسی های کارشناسی پیشنهاد داده که عنوان وزارت ورزش و جوانان به نام ورزش و خانواده تغییر یابد.

وی تصریح کرد: غنی سازی فرهنگ خانواده مهم تر ازغنی سازی انرژی هسته ای در کشور است چرا که با داشتن فرهنگ غنی و قوی بسیاری از مشکلات خانواده ها بخصوص جوانان حل خواهد شد.

 

** افزایش 16 درصدی طلاق نسبت به شش ماهه مشابه سال قبل

نایب رییس کمیسیون سردفتران ازدواج و طلاق با ارایه آماری از ثبت ازدواج و طلاق در کشور گفت: 390 هزار و 109 ازدواج در شش ماهه اول امسال در کل کشور به ثبت رسیده که 336 هزار مورد آن مربوط به مناطق شهری و 53 هزار مورد مربوط به مناطق روستایی بود. 

مظفری آمار کل طلاق ثبت شده در کشور طی شش ماه اول امسال را 70 هزار و 323 طلاق عنوان کرد و گفت: از این میان 65 هزار و 500 مورد طلاق شهری و چهار هزار و 700 مورد طلاق روستایی است. ساعتی دو مورد طلاق در تهران و 16 مورد طلاق در کشور ثبت می شود و در شهرها از هر چهار ازدواج یک مورد به طلاق ختم می شود. 

وی افزود: استان های تهران، کردستان، فارس و اصفهان بیشترین آمار طلاق و استان های کهکیلویه و بویراحمد و سیستان و بلوچستان کمترین آمار طلاق را در کشور دارند. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.