سوءاستفاده قاچاقچیان از دفترچه بیمه بیماران

سلامانه :رئیس سازمان غذا و دارو از ابلاغ فهرست سوم داروهای تحت پوشش بیمه تا پایان آبان خبر داد و نسبت به سوءاستفاده قاچاقچیان از دفترچه بیمه بیماران در اطراف داروخانه‌ها هشدار داد.

به گزارش فارس، رسول دیناروند در حاشیه بازدید از نمایشگاه فناوری علم تا عمل که در مصلای تهران در حال برگزاری است در مورد وضعیت دارویی کشور گفت: اگر این وضعیت را با گذشته مقایسه کنیم وضعیت بهتری داریم به طوری که نگرانی مردم کمتر شده و کمبودهای دارویی نیز کاهش یافته است.

وی ادامه داد: با حمایتی که سازمان‌های بیمه‌گر از بیماران صعب‌العلاج و خاص داشته‌اند نگرانی این بیماران از نظر جبران هزینه‌ها برطرف شده و با گذشت زمان بهتر نیز می‌شود.

دیناروند گفت: اما برای تأمین و تدارک دارو در دولت و بانک مرکزی تلاش‌هایی در حال انجام است تا شرایط را بهتر کند بنابراین امیدواریم تفاهمنامه‌های موجود عملیاتی شود.

رئیس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: این تفاهمنامه‌ها در زمینه نحوه تخصیص ارز و میزان آن به محموله‌های دارویی است تاکنون اقدامات خوبی انجام شده اما به دلیل اینکه روش‌های جدید ما هنوز اجرایی نشده، روش‌های قبلی در حال انجام است و روش‌های جدید ترخیص دارو در مراحل اجرا شدن قرار دارد.

دیناروند با اشاره به اینکه به میزان نیاز، ارز تخصیص داده می‌شود در مورد حضور قاچاقچیان در اطراف داروخانه‌های منتخب گفت: حضور قاچاقچی در اطراف داروخانه‌های منتخب و داروخانه‌هایی که داروهای گرانقیمت دارند برای سوء استفاده آنها از دفترچه بیمه بیماران است.                                               

وی افزود: برخی داروهای گرانقیمت تا 90 درصد هزینه‌هایشان را بیمه‌ها می‌دهند بنابراین قاچاقچیان از دفترچه بیمه آنها سوء استفاده می‌کنند و این سوء استفاده در بازار آزاد و حتی خارج از کشور در کشورهای همسایه نیز مشاهده شده است.

وی گفت: اگر دفترچه‌های بیمه الکترونیک شوند بخشی از این سوء استفاده‌ها برطرف می‌شود.

رئیس سازمان غذا و دارو همچنین از تکمیل لیست سوم داروی بیماران خاص و صعب‌العلاج خبر داد و گفت: این لیست قبل از پایان آبان به بیمه‌ها ابلاغ می‌شود اما تا این لیست نهایی نشود تعداد آنها اعلام نخواهد شد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.