۳ دلیل برای اینکه تلفن همراه را با خود به رختخواب نبرید

۳ دلیل برای اینکه تلفن همراه را با خود به رختخواب نبرید

سلامانه : تا حالا شده گوشی تلفن همراه خود به رختخواب ببرید؛ یا موقع چرت زدن کنار دست تان باشد؟ شما تنها نیستید؛ حدود 44 درصد از افراد، گوشی را کنار رختخواب‌شان می‌گذارند تا تماس‌ها یا پیامک‌ها را از دست ندهند.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «فاکس نیوز»، دست کم 3 دلیل وجود دارد که نباید گوشی را به رختخواب ببرید:


1. آتش گرفتن متکا
این اواخر یک نوجوان تگزاسی با بوی سوختگی از خواب پرید. چی بود؟ گوشی گلکسی سامسونگ او که زیر متکایش بود، سوخته بود و ملافه و تشک هم آتش گرفته بود. ظاهرا دلیلش این بود که یک باتری غیر اصل در گوشی اش انداخته بود. در دستورالعمل گوشی علاوه بر اینکه هشدار داده شده، از وسایل غیر اصل استفاده نکنید، گفته شده آن را زیر تخت یا پوشش ضخیم نگذارید.


2. بدخوابی
گوشی های همراه به علاوه تبلت ها، تلویزیون ها و دیگر گجت هایی که صفحه LED دارند، نوری پخش می کنند که می تواند مانع از تولید هورمون ملاتونین شود، هورمونی که به خوابیدن کمک می کند. برای اینکه درست بخوابید، 2 ساعت قبل از خواب، تمام این وسایل را خاموش کنید.


3. ایجاد خطر برای سلامتی
هیچ تحقیقی نبوده که ثابت کند، تلفن همراه سرطان زا است یا برای سلامتی ضرر دارد؛ با این حال، سازمان بهداشت جهانی در سال 2011 هشدار داد که استفاده از آن شاید سرطان زا باشد،  به خصوص در کودکان که جمجمه شان نازک تر از بزرگسالان است. بهتر است برای دور ماندن از تشعشعات آن، به جای زنگ زدن پیامک بدهید، گوشی را از گوش تان دور نگه دارید و قطعا موقع خواب، آن را کنار سرتان نگذارید.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.