تحقق ۲۵ میلیارد تومان از سرانه ۱۲۰ میلیاردی مدارس/وضعیت توزیع شیر مدارس

سلامانه : معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ ۲۵ میلیارد تومان از سرانه ۶۰ میلیاردی مدارس قبل از شروع سال تحصیلی تخصیص یافت و ۳۵ میلیارد تومان آن باقی مانده که تلاش‌ها برای تحقق آن در جریان است.
 
علی زرافشان در گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ به این پرسش " با آغاز سال تحصیلی جدید هنوز هیچ سرانه‌ای به مدارس پرداخت نشده است در حالیکه قرار بود بخشی از سرانه مدارس قبل از آغاز سال تحصیلی جدید پرداخت شود" اظهار داشت:‌ در بودجه سال 93 مبلغ 120 میلیارد تومان برای سرانه مدارس درنظر گرفته شده است. 50 درصد این رقم که معادل 60 میلیارد تومان است باید برای 6 ماهه نخست سال تحصیلی تخصیص یابد.
وی افزود:‌ 25 میلیارد تومان از سرانه 60 میلیاردی مدارس قبل از شروع سال تحصیلی تخصیص یافت و 35 میلیارد تومان آن باقی مانده که تلاش‌ها برای تحقق آن در جریان است. همچنین سرانه مدارس شبانه روزی تحت عنوان 4 مرحله تغذیه رایگان باید اختصاص یابد که سه مرحله آن به مبلغ 8.5 میلیارد تومان به حساب مدارس واریز شده است.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ادامه داد:‌مرحله چهارم سرانه مدارس شبانه روزی که معادل 4 میلیارد تومان است به زودی پرداخت می‌شود.
** وضعیت توزیع شیر در مدارس
به گزارش تسنیم، محمد فاضل،‌مشاور وزیر آموزش و پرورش و مدیر کل دفتر وزارتی درخصوص وضعیت توزیع شیر مدارس به تسنیم گفت: در حال پیگیری توزیع شیر در مدارس هستیم. ممکن است توزیع شیر در مدارس با مدتی تاخیر آغاز شود اما تلاش بر این است که در نخستین روزهای سال تحصیلی این کار شروع شود.
وی افزود: 70 نوبت شیر در مدارس سطح کشور معادل 14 کیلوگرم برای هر دانش‌آموز در طول سال تحصیلی توزیع خواهد شد که اعتبار آن معادل 300 میلیارد تومان است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.